Bir tavşanlar, bir de siz!

Bozcaada'ya bir mil (1.8 kilometre) uzaklıktaki Tavşan Adası satılıyor. 800 dönümlük adanın fiyatı 10 milyon dolar (14 milyon YTL).
Eski adı Mavriya olan ada, halk arasında Merkep Adası olarak da biliniyor.

ÇANAKKALE - Bozcaada'ya bir mil (1.8 kilometre) uzaklıktaki Tavşan Adası satılıyor. 800 dönümlük adanın fiyatı 10 milyon dolar (14 milyon YTL).
Eski adı Mavriya olan ada, halk arasında Merkep Adası olarak da biliniyor. Daha önceleri hayvancılık yapılan ama şu an kullanılmayan ada, 1000-1300'lü yıllardan yaşam izleri taşıyor. Ada çevresindeki sayısız batık ve zengin canlı yapısı yanı sıra temiz deniziyle dalış tutkunları için cazip.
Bir fener, iki iskelesi, tatlısu ve akarsu kaynağı var. Üzerinde yüzlerce tavşanın yaşadığı Tavşan Adası, küçük adacıkları ve koylarıyla potansiyel bir turizm merkezi olarak da gösteriliyor.
Ancak altyapısı ve elektriği bulunmayan ve gemi seferi olmayan adaya ulaşım, özel teknelerle sağlanıyor. Yaz sezonunda dalış turizmi için özel turlar düzenleniyor. Adı açıklanmayan sahibinin, adanın turizme kazandırılması ve imara açılması için girişimde bulunduğu da öğrenildi.
İstanbul'daki bir emlak şirketince satışa çıkarılan ada, önceki yıllarda da müzayedeyle satışa çıkmış, ancak alıcı bulamamıştı.