Bir trafik cezasını öde öde bitiremedi!

Bülent Gülşen, dört yılı yaptığı küçük trafik kazasının başına bu kadar dert açacağını bilemezdi. Kamu davası açılmaması için kendisinden üç kez para istenen Gülşen bunları ödemesine karşın gözaltına alındı.

İZMİR - Bülent Gülşen, dört yılı yaptığı küçük trafik kazasının başına bu kadar dert açacağını bilemezdi. Kamu davası açılmaması için kendisinden üç kez para istenen Gülşen bunları ödemesine karşın gözaltına alındı. Gülşen ödediği cezaların dekontlarını gösterince kurtuldu. Üstelik kendisine fazladan ödediği 597 YTL de geri verildi.
Olayın kapandığını düşünürken bir kez daha gözaltına alınınca isyan etti: Adalet mağduruyum!
35 yaşındaki Bülent Gülşen, 2003 yılında Bursa'da karşı yönden gelen başka bir araçla çarpıştı. Hafif yaralanan Gülşen, tedavisinin ardından İzmir'deki evinin yolunu tuttu. Özel bir deniz taşımacılığı firmasının İzmir şube müdürü olan Gülşen'e, kazadan altı ay sonra, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Ön ödemeli ceza' olarak bilinen, kamu davası açılmaması için 121 YTL para cezasını ödemesi tebliğ edildi. İzmir Adliyesi'ne giden Gülşen, cezasını ödedi. Ancak aradan altı ay geçtikten sonra yeni bir tebligat daha geldi.
Tebligatta, hakkında kamu davası açıldığı, cezanın 144 YTL'ye çıkarıldığı yazıyordu. Cezayı ödediğine dair dekontu olmasına rağmen Gülşen, bunu da ödedi. Aynı cezayı iki kez ödeyen Gülşen'e bir kötü haber daha geldi. Hakkında açılan kamu davası sona ermiş, toplam 456 YTL ceza kesilmişti. Gülşen, elindeki dekontları gösterdi, ancak cezayı da ödedi.
Olayın kapandığını düşünen Gülşen yanıldı. Karşıyaka İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan evine gelen görevliler Gülşen'i gözaltına alıp karakola götürüldü. 12 saat boyunca karakolda tutulan Gülşen, Karşıyaka Adliyesi'nde müjdeyi aldı. Yanlışlık yapılmıştı, ödediği son iki cezanın toplamı 597 YTL kendisine geri verilecekti. Gülşen "Bu iş bitti" diye düşünürken yanıldığını anladı. Geçen cuma Gülşen'in otomobili, polislerce durduruldu. Kimlik sorgulamasında, Gülşen'in, Bursa ve Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yakalama emriyle arandığı ortaya çıktı. Bayraklı Karakolu'na götürülen Gülşen, 12 saat gözaltında tutuldu. Yapılan araştırmada ödemenin kayıtlara geçmediği anlaşılınca serbest bırakıldı.
Yaşadıklarına isyan etti
Yaşadıklarına isyan eden Gülşen şöyle konuştu: "Ne yapacağımı şaşırdım. Adaletin mağduruyum. Temize çıkmak istiyorum. Adaletin masum insanları bu kadar mağdur etmesi çok acı."