Bir türkü yüzünden üç ölüm

Başkentte bir barda 'istek türkü' yüzünden çıkan silahlı kavgada üç kişi öldü. Polisin kayıtlarına göre, kavga istek türküleri bilmediği için soliste bardak fırlatan iki kişi ile onlara müdahale eden bir müteahhidin silaha sarılmasıyla başladı.

ANKARA - Başkentte bir barda 'istek türkü' yüzünden çıkan silahlı kavgada üç kişi öldü. Polisin kayıtlarına göre, kavga istek türküleri bilmediği için soliste bardak fırlatan iki kişi ile onlara müdahale eden bir müteahhidin silaha sarılmasıyla başladı.
Çankaya'da Turan Güneş Bulvarı üzerindeki 'Türkçe Club'da önceki gece geç saatlerde silahlı kavga çıktı. Polisten ilk alınan bilgilere göre, olay şöyle gelişmişti: Barda eğlenen Adnan Sevinç ve Gökhan Şakir Başkaya Kürtçe şarkı istedi. Ali Çelik adlı müteahhit ise, "Benim bulunduğum mekânda Kürtçe söyleyemezsiniz, 'Ölürüm Türkiyem'i çalın" diyerek olaya müdahale edince kavga çıktı. İki tarafın silahlara sarılmasıyla, Sevinç ve Başkaya olay yerinde Çelik ise Güven Hastanesi'nde öldü. Barda çalışan iki kişi ise yaralandı.
İkinci senaryo
Ancak polis yetkililerinin akşam verdiği 'resmi' bilgiye göre ise, Sevinç ve Başkaya sahnedeki solistten 'Salına da salına gelin' türküsünü istedi. Solist bilmediğini gerekçe gösterip söylemeyince, alkollü kişiler sahneye bardak ve şişe fırlattı. Bu sırada yanda oturan Ali Çelik iki kişiye müdahale etti. Tartışmanın büyümesi ve silahların devreye girmesi üzerine bilanço ağır oldu. Polis çatışmadan kısa süre sonra olaya müdahale etti ve olay yerindeki ikisi kadın üç kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanların ifadesine başvurulurken, olayın yaşandığı bar dün kapatıldı.
Olay yerinde inceleme yapan polis, çok sayıda boş kovan buldu. Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, alkolün etkisiyle gerçekleşmiş adli bir asayiş olayı olduğunu söyledi. Ölen üç kişinin de Kürt kökenli olduğu belirtildi. Sevinç ve Başkaya'nın Haymana, Çelik'in ise Ağrı Eleşkirt nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Emniyet yetkilileri, ölenlerin Kürt kökenli olmasını kanlı biten tartışmanın etnik kökenlere ilişkin bir tartışma olmadığının kanıtı olarak gösterdi.


    http://www.radikal.com.tr/8476148476140

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.