Bir yalanı 45 kez yutturdu

Hırsızlık suçundan sabıkalı bir genç, Adana'da 45 kişinin cep telefonlarını ilginç bir yöntemle çaldı. Mağdurlar, nasıl dolandırıldıklarını karakolda gülerek anlattı.
Haber: FATİH KARAÇALI / Arşivi

ADANA - Hırsızlık suçundan sabıkalı bir genç, Adana'da 45 kişinin cep telefonlarını ilginç bir yöntemle çaldı. Mağdurlar, nasıl dolandırıldıklarını karakolda gülerek anlattı.
İddiaya göre M.A., Adana'nın Mahfesığmaz ve Güzelyalı mahalleleri başta olmak üzere, birçok semtte değişik zamanlarda bir işyerinin önünde oturup, gözüne kestirdiği gençleri yanına çağırdı. Kendisini işyerinin sahibi olarak tanıtan M.A., "Ben işyerinden ayrılamıyorum, şu arka sokaktaki tüp bayiine bir tüp siparişi verdim ama getirmedi. Tüp bayiinin sahibinden 500 YTL de alacağım var, sen git benim selamımı söyle tüpü göndersin, paramı da al gel. Sana güveniyorum, ama parayı getirinceye kadar da cep telefonun bende kalsın. Hem zahmetinin karşılığını da veririm" diyerek gençleri tüp bayiine gönderdi.
'Ne tüpçü vardı, ne de kendisi'
Gencin tüp bayiine gitmesi üzerine M.A. da telefonla ortadan kayboldu. Bu yöntemle yaşları 12 ile 17 arasında değişen 45 gencin cep telefonunu dolandıran M.A., verilen eşgal üzerine yakalandı. Polis, dolandırıldığı iddia edilen 45 şikâyetçiyi Emniyet Müdürlüğü'ne çağırarak zanlıyı teşhis ettirdi.
Gençler, Adana Emniyet Müdürlüğü'nde nasıl dolandırıldıklarını gülerek anlattı. Mağdurlar şunları söyledi: "Yardım isteyince kıramadık. 500 YTL'sinin karşılığında da cep telefonlarımızı rehin aldı. Parayı getirip telefonumuzu alacaktık. Arka sokakta ne tüpçü vardı, ne de döndüğümüzde kendisi."


    http://www.radikal.com.tr/7506037506030

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.