Bir yarbay bir binbaşı şehit


Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi Akçay Köyü yakınlarında PKK'lılar karayolunda güvenlik güçlerinin geçiş güzergâhına döşedikleri mayını uzaktan kumandayla patlattı; Piyade Yarbay Melih Gülova, Binbaşı Ramazan Armutlu ve bir onbaşı şehit oldu.
Güçlükonak'a 10 kilometrelik mesafede meydana gelen patlamada 6. Motorlu Taşıtlar Tugay Komutanlığı'na bağlı araçtaki altı asker de yaralandı. Yaralılar Şırnak Askeri Hastanesi'ne kaldırılırken bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

ŞIRNAK - Güçlükonak ilçesinde PKK'lılar karayolunda güvenlik güçlerinin geçiş güzergâhı üzerine döşedikleri mayını uzaktan kumandayla patlattı, infılak eden araçta bulunan Piyade Yarbay Melih Gülova, Binbaşı Ramazan Armutçu ve bir onbaşı şehit oldu. Patlamada altı asker de yaralandı.
Son günlerde artış gösteren PKK saldırılarının sonuncusu dün Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde meydana geldi. İlçeye bağlı Akçay Köyü yakınlarında bulunan 6. Motorlu Taşıtlar Tugay Komutanlığı'na bağlı askeri birlikler konvoy halinde Akdizgin bölgesine doğru giderken PKK'lılar yola önceden döşedikleri mayını uzaktan kumandayla patlattı. İnfilak eden araçta bulunan Piyade Yarbay Melih Gülova, Binbaşı Ramazan Armutçu ve adı açıklanmayan bir onbaşı şehit oldu. Patlamada altı asker de yaralandı. Güçlükonak'a 10 kilometrlik mesafede meydana gelen patlamada yaralanan beş asker Şırnak Askeri Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Şehitler için bugün Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda tören düzenlenecek. (Radikal, dha)