Bircan'ın son anını anlattı

Manken Burçin Bircan'ın 6 Ocak'ta aşırı dozda uyuşturucu kullanımından öldüğü sırada yanında bulunduğu, cesedini de Kozlu...

İSTANBUL - Manken Burçin Bircan'ın 6 Ocak'ta aşırı dozda uyuşturucu kullanımından öldüğü sırada yanında bulunduğu, cesedini de Kozlu Mezarlığı'na bıraktığı gerekçesiyle aranırken önceki gece teslim olan Gürsel Bıçakçı'nın sorgusu sürüyor.
'Mehmet Tarık Ceyhan' sahte kimliğini kullanan Bıçakçı'nın 'Uyuşturucu madde satmak' suçundan sabıkası bulunduğu ve bir buçuk yıl önce cezaevinden çıktığı anlaşıldı. Bıçakçı, sorgusunda, tanıdığı Sabri Kurban ve Abdülkerim Bulut'un Fatih'teki evine geldiğini, bir süre sonra telefonla Kurban'ı arayan Burçin Bircan'ın uyuşturucu istediğini söyledi. Bıçakçı verilen adrese geldikten sonra kendine eroin enjekte eden Bircan'ın ağır durumda olması üzerine diğer kişilerce evde bırakıldığını söyledi.
Bircan'ın sabah tekrar uyuşturucu madde kullanmaya kalktığını, ancak kendisinin bunu engellediğini belirten Bıçakçı, odadan çıkmasını fırsat bilen genç kızın eroini kendine enjekte ettiğini, bir süre sonra ağzından köpükler gelerek öldüğünü anlattı.
Bunun üzerine diğer arkadaşlarını arayıp Bircan'ı hastaneye kaldırmak istediklerini, ama iki hastaneye gitmelerine rağmen polisi görünce vazgeçtiklerini anlatan Bıçakçı, Bircan'ın cesedini daha sonra ayakkabı ve çantasıyla birlikte Kozlu Mezarlığı'na bıraktıklarını söyledi.