Biri bakan çocuğu 14 kişi serbest

Biri bakan çocuğu 14 kişi serbest
Biri bakan çocuğu 14 kişi serbest
Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Bakan Bayraktar'ın oğlu Oğuz Bayraktar'ın da aralarında bulunduğu 14 kişi serbest bırakıldı. Serbest bırakılan 14 kişi için adli kontrol istendi ve yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

'17 Aralık Operasyonu' kapsamında gözaltına alınanlar arasında yer alan Abdullah Oğuz Bayraktar'ın da aralarında bulunduğu 14 şüphelinin mahkemedeki sorgu işlemleri tamamlandı. "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, resmi belgeyi bozmak, yok etmek, veya gizlemek, rüşvet almak ve vermek, nüfus ticareti gibi suçlardan mahkemeye sevk edilen şüpheliler Yavuz Çelik, Sadık Soylu, Mehmet Ali Kahraman, Mehmet Erdal, İsmail Çakal, İsmail Kibici, Hüseyin Avni Sipahi, Fuat Kuşçu, Ekrem Eray Arda, Aliseydi Karaoğlu,Ali Karaaslan, Ahmet Emil, Abdullah Oğuz Bayraktar ve Abdullah Uçar serbest bırakıldı.

Yolsuzluk operasyonunda en uzun gece


14 ŞÜPHELİYE YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI
Mahkeme kararında şu ifadelere yer verdi: "İsnat edilen suç vasfına, delil durumuna, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların, tutuklamayı gerektirecek şekilde bulunmaması, bu aşamada delilleri yok etme, karartma ve gizleme ihtimali görülmediği, sabit ikametgâh sahibi olmaları kaçma şüphelerini uyandıran somut olguların bulunmaması, keza ileride suç vasfının değişme ihtimalin bulunması nedeniyle ileride mağduriyetlerine sebep olmaması bakımından tutuklama talebinin reddine karar verildi." 1

4 şüpheli hakkında adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar veren 25. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Selahaddin Elitaş, şüphelilere yurtdışına çıkış yasağı koyarak, şüphelilerin haftanın cumartesi günleri olmak üzere ikametgahlarına en yakın karakolda imza vermelerine hükmetti.

Erdoğan Bayraktar: Vicdanen ve ahlaken müsterihim

 

"ADALETE GÜVENİYORUZ"

Adliye önünde bekleyen şüpheli yakınları, kararın ardından sevinç gösterisinde bulundu. Karardan hemen sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndan çıkan Abdullah Oğuz Bayraktar, adliye önünde kendisini bekleyen otomobile bineceği sırada basın mensuplarına açıklama yaptı.

Kadıköy'de yolsuzluğa karşı ayakkabı kutulu yürüyüşAbdullah Bayraktar, "Adalete güveniyoruz. Biz imanlı itikatlı insanlarız. Adalet başka bir şey yok. Aklamaya çalışıyoruz. İftira da yok ortada. Hiçbir şey anlamadık. Allah yardımcımız olsun. Biz her şeye hazırdık zaten. Bu saatten sonra her şeye hazırdık" diye konuştu. Konuşmanın ardından Bayraktar'ın çevresini saran kalabalık tekbir getirdi.

CHP'li Çam'ın rüşvet afişi Meclis'i karıştırdı

Bütçe görüşmelerine rüşvet operasyonu damgası


  http://www.radikal.com.tr/116733611673362

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yolsuzluğu savunan yok - gundi ghandi

  Hiçbir Akpartili yolsuzluk yapanı bakan çocuğu değil peygamber çocuğu olsa savunmaz. Ama olayların seçim öncesi ve dersane sonrasına getirilmesi ve İran'la ticaret yapan Halkbank'a savaş açılması, operasyonları yapanların aynı cemaatin üyeleri olmaları ve operasyonu dışarıda Emre uslu gibilerin bilmesi rahatsız ediyor Akparti tabanını

  KÜRTLER - Secret Garden

  hirsizlar hortumcular ergenekoncular yobazlar silahli kaideciler nusracilar darbeciler ceteler hepsi teker teker serbest kaldi yargilari adaletleri medyalari birbirini o kadar guzel kolluyorki akil almaz seyler olacak sanirsin birde bakarsinki en buyuk teror orgutu lideri dedikleri adamlar ertesi gun disarda olur.kim kaldi icerde? kürtler.evet turk hapishaneleri sadece kürtler icindir.kürtler disinda herkes serbest kalir sucsuz ilan edilir ama kürt bebeklerine en buyuk cezaevlerini yapar en buyuk cezalari verirler.yesinler sizin adaletinizide cezasinizida.bu fasist ceberrut baas turkcu devleti bu sekilde daha ileri gidemez.esadin baasini diktator ilan edenler kendi ulkesindeki baasi hep destekler korur.yaziklar olsun!