Biri onları gerçekten gözetlemiş!

Biri onları gerçekten gözetlemiş!
Biri onları gerçekten gözetlemiş!

Sözde yarışmanın yapılacağı villaya yerleşen genç kızlar, iki ay kilitli kaldı. Jandarma evdeki bir kişiyi gözaltına aldı. FOTOĞRAF: HASAN ÖRNEKOĞLU / DHA

BBG formatından bir televizyon programında yarışmacı olduklarını sanan dokuz genç kız, kameralarla donatılmış bir villada yaşamaya başladı. Onlar şöhret adayı olduklarını düşünürken aslında izleyeci yoktu. Çıplak görüntülerinin yayımlandığı ücretli internet siteleri dışında...

İSTANBUL - Bir zamanlar dünya ve Türkiye’de izlenme rekorları kıran ‘Biri Bizi Gözetliyor’ formatında çekilen programın yarışmacısı olduklarına inandırılan dokuz  genç kız Beykoz Riva’daki bir villada iki ay alıkonuldu. Villanın her yerine yerleştirilen kameralarla özel görüntüleri çekilen genç kızlar jandarma operasyonuyla kurtarıldı.
İddialara göre, henüz kimliği belirlenemeyen bazı kişiler, ajanslardan ‘özel bir televizyon kanalında yayımlanacak BBG formatındaki program için yarışmacı aranıyor’ ilanlarıyla çok sayıda genç kızla görüştü. 

Tebrikler şöhret adayısınız!
Bu kızlar arasından seçilen dokuz kıza yarışmacı olmaya hak kazandıkları söylendi. Riva Mahmut Şevket Paşa köyündeki havuzlu villaya götürdükleri dokuz kıza, sözde sözleşme imzalatarak, yarışmayı iki ay dolmadan terk etmeleri halinde 50 bin TL ödeyecekleri bildirildi.
Ayrıca kızlara yarışmanın formatı gereği iki ay boyunca aileleri ve dışarıdan hiç kimseyle görüşemeyecekleri söylendi. Dokuz kız, televizyonda çıkma hayaliyle tüm şartları kabul etti.  

Çıplak görüntüleri internette
Yarışmacı olduklarına inanan kızların 24 saati, villanın her tarafına konulan kameralarla görüntülendi. Çıplak görüntüler, internetteki bir sitede para ve kontör karşılığında satıldı.
Zamanla televizyon programında olmadıklarını anlayan kızlardan bazıları Beykoz Riva’daki villadan ayrılmak istedi. Sürekli villada duran bir kişi, ayrılmak isteyenlerin 50 bin TL ödemesi gerektiğini söyleyerek, ısrar edenleri tehdit etti. Kaçmak isteyen kızlar ise villanın tüm kapılarının kilitli olması nedeniyle kaçamadı.
Villada bulunan 16 yaşındaki bir kızın ailesi, iki aydır kızlarıyla görüşemediklerini ve program yapımcılarının telefonlarına ulaşamadıklarını söyleyerek, jandarmadan yardım istedi. Jandarma, ailenin verdiği adrese gittiğinde kızların ‘imdat yardım edin’ çığlıklarını duydu. Bunun üzerine villaya baskın yapıldı. Villada bulunan bir kişi gözaltına alınırken, dokuz kız jandarma karakoluna götürüldü.  Kızların ifadelerinde, villada zorla tutulduklarını ve zaman zaman şiddete uğradıklarını söyledikleri belirtildi. Gözaltına alınan zanlı akşam serbest bırakıldı.   (dha)