Birilerinin hedefinde bağımsız adaylar var

Elazığ'da DTP'nin desteklediği bağımsız adayın seçim otobüsü kurşunlandı. Erzurum'da bir DTP adayının seçim bürosunda yangın çıktı.

ELAZIĞ/ERZURUM/HAKKARİ - Elazığ'da DTP'nin desteklediği bağımsız adayın seçim otobüsü kurşunlandı. Erzurum'da bir DTP adayının seçim bürosunda yangın çıktı. Hakkâri bağımsız adayı Esat Canan ise tehdit edildiğini söyledi.
Elazığ'da DTP'nin desteklediği bağımsız aday Hasan Esen'in seçim minibüsü önceki gece bırakıldığı Hürriyet Caddesi'ndeki otoparkta kurşunlandı. Minibüse iki kurşunun isabet ettiği saptandı. Erzurum'da ise eski DTP İl Başkanı bağımsız aday Bedri Fırat'ın Mahallebaşı semtinde seçim bürosu olarak kullandığı tek katlı kahvenin çatı katında yangın çıktı. Yapılan incelemede yangının benzin dökülerek çıkarıldığı saptandı. Hakkâri bağımsız milletvekili ve bağımsız aday Esat Canan'ın dün seçim çalışmaları için gittiği Yüksekova'nın Dağlıca Köyü'nden Karlıköy'e konvoy halinde dönerken kullandığı yol güzergâhında bomba bulundu. Jandarma ekipleri yola döşenen bombayı imha etti.