"Birkaç ırgat bir araya gelip iktidarı yıktınız"

"Birkaç ırgat bir araya gelip iktidarı yıktınız"
"Birkaç ırgat bir araya gelip iktidarı yıktınız"
AKP'nin 13 yıllık iktidarının son bulmasına büyük tepki gösteren Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, 'Ey muhalefet! Birkaç ırgat bir araya gelip iktidarı yıktınız, hadi yapın da görelim' diye seslendi. Karaman'ın yazısı sosyal medyada büyük tepki gördü.

RADİKAL - İslam Hukuku profesörü, Yeni Şafak gazetesi yazarı Hayrettin Karaman, AK Parti 'nin oylarındaki düşüşe tepki gösterdiği yazısında kullandığı “Birkaç ırgat bir araya gelip iktidarı yıktınız” ifadesi sosyal medyada büyük tepki topladı. #Hepimizırgatız hashtagi Twitter’da Trend Topic listesine girdi.

Karaman'ın “Yıkmayı becerdiniz hadi yapın da görelim!” başlıklı bugünkü köşesinde başta muhalefet olmak üzere, “Bazı STK, patron ve dış mihrakları AK Parti iktidarını yıkmakla” suçlayan Karaman, Mehmet Akif Ersoy’un bir şiirine atıf yaparak, saydığı bu kesimlere 'ırgat' nitelemesi yaptı.

“AKLINIZI BAŞINIZA DEVŞİRİN”

“Birkaç ırgat bir araya geldi ve bazı eksikleri ve kusurları olsa bile Türkiye ’yi şaha kaldıran ve alternatifi de ortada bulunmayan iktidarı yıktı” ifadelerini kullanan Karaman, yazısında, “Erken seçim bir yanda dursun, şimdi muhaliflere diyorum ki, yıkmayı becerdiniz, hadi yapın da görelim” dedi. Oy veren seçmeni de üstü kapalı olarak suçlayan Karaman, “İnşallah halkımız bu sonuçtan yeterli dersi alır da bir seçim daha olursa oyunu daha akıllıca kullanır vesselam!” ifadelerine yer verdi.


  http://www.radikal.com.tr/137755113775518

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ırgat olmak şerefi - siyamsiyam

  evet karaman efendi ben eşim ve üç oğlum çekirdek ırgat ailesi.ırgat meclisini topladık.ve oylarımızı nasıl kullanmamız gerektiğini ortaya yatırdık.hepimiz 2011 seçimlerinde oyumuz akp ye vermiştik.bu seçimde beşimizde akp ye vermemeye karar verdik.anne baba olarak biz bağımsız adaya,çocuklarımızda hdp ye emanet olarak oylarını verdiler.size göre biz ırgat olduk.bundan büyük bir şeref olurmu.yalaka,yandaş olmadık.hırsızları yolsuzları savunup onları ak pak edecek fetvalar vermedik.böyle ırgatlığa canımız feda olsun.bu ülkede demokrasi,hukuk,insan hakları,çevreyi katletme bitene kadar da ırgatlığa devam edeceğiz.bunu böyle bilin.

  en kötüsü - ali bakmaz

  en kötüsü gitti yapılmasada olur. ama yapılacaktır elbette. sizin haliniz nice olur o zaman insan içine çıkabilirmisiniz.

  şaşıranlar belli - alanya-35

  Endişelenmene gerek yok efendi, herkesin aklı başında. Sadece kıblesini şaşıranlar var onlar da saçmalıyarak kendilerini belli ediyorlar zaten; şekil A da görüldüğü üzere

  Atalarimiz Ne Guzel Demis! - user395405

  Bu laf halka irgat diyen Karaman icin soylenmis sanki "Karamanin Koyunu Sonra Cika Oyunu!"

  gobegini kasiyan adam - keremaras

  Bir donem Yilmaz Ozdil'i gobegini kasiyan adam tabiri icin elestirenlerin herhalde kulagi cinlamistir bu ifadeyi duyunca. Ikisinin de ne kadar yakisiksiz, kaba ve asagilayici oldugunu soylemeye gerek yok,

  yazik.. - user1080664

  akp susacaktir kimsenin birsey konusma cesareti ve zekasi aktif durumda degil lakin bu gibi tipler cikip halki asagilyacaktir ki belediye baskanlarindan birinin bu halki doyurmamak lazim doyurdunmu boyle yapar gibi aciklamalarla sozde halkin isetklerini one cikaracaklar ama akp bitti..

  Islam Hukuku Prof'uymus. Hadi Be!!! - user617768

  Bos gercekten bos