Birleşik Fenerbahçeliler Cumhuriyeti'ne baskın!

İSTANBUL - Kadıköy’de Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı’na kumar oynatıldığı iddiasıyla basın yapıldı. Dokuzu kadın 35 kişi gözaltına alındı. Vakıf Başkanı Aziz Yılmaz, “Bu ülkede aman vermiyorlar. Her yerde oynanıyor. Burada birasına oynanıyor. Burası sosyal tesis” diye isyan etti!
Şükrü Saracoğlu Stadyumu altında bulunan Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı’na önceki gece saat 23.30 sıralarında kumar oynatıldığı gerekçesiyle Asayiş Şube Ahlak ve Kumar Büro Amirliği tarafından baskın düzenlendi. Polisin içeride yaptığı aramada black jack masası, çok sayıda oyun pulları ele geçirildi. Dokuz kadın 35 kişi gözaltına alındı. İfadeleri alınanlar Kabahatler Kanunu’na göre 140 lira para cezası verildi.
Vakıf binasına polis tarafından kumar baskını yapıldığı haberini alan Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz binaya geldi. “Kumar masası harika çalışıyor” diyen Yılmaz, “Bu ülkede aman vermiyorlar. Burası Fenerbahçe Spor Kulübü. İstanbul Emniyeti bilmiyorum niye gelmiş. Buraya kumar baskını yapmış. Kahvede de oynanıyor. Her yerde oynanıyor. Burada birasına oynanıyor. Burası sosyal tesis. Oyun salonu var, oyun oynanıyor. Yemeğine de oynanıyor. İçkisine de oynanıyor, her şeyine oynanıyor” dedi. (dha)