'Birleşik Haziran Hareketi' yürüyüşüne polis müdahalesi

'Birleşik Haziran Hareketi' yürüyüşüne polis müdahalesi
'Birleşik Haziran Hareketi' yürüyüşüne polis müdahalesi
Beyoğlu Tünel Meydanı'ndan, Galatasaray Meydanı'na yürümek isteyen aralarında ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş'ın da bulunduğu gruba polis müdahale ederek dağıttı.

RADİKAL - Birleşik Haziran Hareketi üyesi bir grup, saat 15.00'da Beyoğlu Tünel Meydanı'nda bir araya geldi. Grup buradan Galatasaray Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Bu sırada polis ekipleri kalkanlarla grubun önünü kesti. Ekipler yürüyüşe izin vermeyince grup üyeleri oturma eylemi yaptı.

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, polis ekiplerinin önlerini açmasını istedi. Yürüyüşün demokratik hakları olduğunu söyleyen Taş, "Aramızda çocuklar var. Aramızda elinde taş, yüzünde maske olan kimse yok. Geçtiğimiz günlerde Hizbut Tahrir örgütü 2 Bin kişi ile yürüyüş yaptı. İki saat trafiği kapadı. Burada bakın trafiği kapatma durumumuzda yok. Son derece meşru son derece barışçıl bir demokratik hakkı kullanmak istiyoruz. Biz emniyet müdürlerinden rica ediyoruz. Önümüzü açsınlar yürüyüşümüzü yapalım" dedi. Öte yandan oradan geçmekte olan bir konsolosluk aracı için de polis barikatı açılmadı. Araç daha sonra geri giderek istikametini değiştirdi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Polis ekipleri yürüyüşe izin vermedi, grup ve polis arasında arbede yaşandı. Polis, gruba TOMA'dan tazyikli su sıktı, plastik boyalı mermi ve biber gazlı müdahalede bulundu.Grup ara sokaklara doğru koşarak, dağıldı. (CNN Türk)


  http://www.radikal.com.tr/138323313832331

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hiz bul tahrir örgütü eylem yaparken sessiz kalan polis devrimcilere jop ve suyla karşılıyor. - okkes cavus

  Türkiye'de sağcı dinci ve milliyetçi eylemlere bu güne kadar hiç bir polis saldırısı söz konusu olmadı demokratik haklar için sol kesimin yürüyüş miting basın açıklamaları hep polis müdahalesi ile karşılaşıyor bunu yapanlar ülkede halkların ve görüşlerin barışını nasıl sağlayabilirler bu tavır ülkemizin görüntüsünü kirletiyor polis bu tavrından vaz geçmeli çok abes ve çok çirkin ....