Birlikte son fotoğrafları...

Alaplı ilçesine bağlı Kaptaş Köyü'nde yaşayan Emine ve Mehmet Coşkun, altı yıl içinde bütün çocuklarını aynı genetik hastalıktan yitirdi.

ZONGULDAK - Alaplı ilçesine bağlı Kaptaş Köyü'nde yaşayan Emine ve Mehmet Coşkun, altı yıl içinde bütün çocuklarını aynı genetik hastalıktan yitirdi.
Çiftin ilk çocukları Turgay, 1999'da 13 yaşındayken 'ataksi telenjektazi' adlı hastalık nedeniyle öldü. Turgay'dan sonra doğan İlkay bebek dört yaşında aynı hastalıktan hayatını yitirdi. Ama acılar bununla da kalmadı. Çiftin İlkay'dan sonra Duygu adında kızları, ondan iki yıl sonra da ikiz bebekleri oldu. İkizlerden biri adı bile konmadan öldü. Hastalık 16 yaşındaki Duygu ile 14 yaşındaki Barış'ın da yakasını bırakmadı. İki aydır çocukların tedavisi için Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'sinde yaşayan anne-baba, geçen pazartesi Barış'ı kaybetti. Barış'ın cenazesi için köye giden aile, hastanede kalan Duygu için dua ederken acı haberi aldı. Çiftin beşinci ve son çocuğu Duygu, erkek kardeşi Barış'tan sadece beş gün sonra cumartesi günü ölmüştü.
Mehmet Coşkun, "20 yıllık evlilikte beş çocuğumu kaybetmenin acısını derinden yaşıyorum. Ama çok acı çekiyorlardı, kurtuldular diye de seviniyorum. İnşallah öbür dünyada, bu dünyadaki aile mutluluğunu yaşarız" dedi.
Sinir sistemini etkiliyor
'Ataksi telenjektazi', nadir görülen genetik bir hastalık. Merkezi sinir sistemini etkileyen hastalık nedeniyle hasta yürümekte güçlük çekiyor, bağışıklık sistemi gücünü yitiriyor. Enfeksiyonlara açık hale gelen hastalar genellikle 20 yaşına gelmeden kaybediliyor.


    http://www.radikal.com.tr/7645237645230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.