Birlikte yaşadığı kadını öldürüp, intihar etti

Birlikte yaşadığı kadını öldürüp, intihar etti
Birlikte yaşadığı kadını öldürüp, intihar etti
Aydın'ın Didim İlçesi'nde 63 yaşındaki İsmail Yıldız, birlikte yaşadığı ileri sürülen 52 yaşındaki Nevriye Altun'u tabancayla öldürdükten sonra, aynı silahla intihar etti.

RADİKAL - Aydın'da Yeni Mahalle, 818 Sokak'taki bir apartmanın dördüncü katında yaşayan işçi emeklisi İsmail Yıldız'ın, üç gündür ortalıklarda görünmemesi üzerine şüphelenen komşuları, durumu '155 Polis İmdat' hattına bildirdi. Bunun üzerine bugün saat 02.00 sıralarında adrese giden polis, çilingir yardımıyla içeri girdiğinde Yıldız ile 5 aydır birlikte yaşadığı ve yaz aylarında otellerde kat hizmetleri görevlisi olarak çalıştığı öğrenilen kadın arkadaşı Nevriye Altun'un yerde kanlar içindeki cesetleri ile karşılaştı.

Kanın kurumuş olmasından olayın daha önce meydana geldiği anlaşılırken, Yıldız'ın Altun'u ağzından vurduktan sonra, aynı tabancayı başına dayayarak intihar ettiği belirlendi. İkilinin olaydan önce birlikte içki içtikleri de saptandı. Altun ve Yıldız'ın cesetleri, savcı ve polisin olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.
DHA-Ediz VERDİOĞLU