Bismil'de altı ölü

Bismil ilçesinde önceki gün meydana gelen silahlı kavgada ölenlerin sayısı altıya yükseldi. Arazi meselesi nedeniyle mahkemelik olan Güçlü ve Bilici aileleri dün Bismil Adliyesi'nde tartışmıştı.

DİYARBAKIR - Bismil ilçesinde önceki gün meydana gelen silahlı kavgada ölenlerin sayısı altıya yükseldi. Arazi meselesi nedeniyle mahkemelik olan Güçlü ve Bilici aileleri dün Bismil Adliyesi'nde tartışmıştı. Güçlü ailesinin üyeleri Bilici ailesinden bir kişi tarafından Kalaşnikof tüfekle taranmıştı. Olayda beş kişi ölmüş sekiz kişi yaralanmıştı. Kaymakam Kenan Çiftçi, dün olayla ilgili olarak şunları söyledi:
"Zeydin, Salih, Emin, Süleyman Güçlü ile Ejder Kutlay yaşamını yitirmişti. Olay sırasında oradan geçmekte olan Yılmaz Çiçekli de hastanede öldü. Böylece ölenlerin sayısı altıya yükselmiş oldu. Sekiz yaralının tedavisi ise sürüyor. Olayın nedeni henüz belli değil. Üç farklı iddia var. Ancak, ailelerin hazırlıklı geldiği anlaşılıyor. Bir araçta olayda kullanılmamış bir uzun namlulu silah bulduk. Her türlü bilgiyi araştırıyoruz. İlçede şu an durum iyi, gerginlik söz konusu değil."