Bitlis bu karın altında

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve kar Bitlis'i dondurdu. Kentte tek katlı evler kar altında kayboldu.

BİTLİS/ÇANAKKALE - Yurdu etkisi altına alan soğuk ve kar Bitlis'i dondurdu. Kentte tek katlı evler kar altında kayboldu. Kentin en yüksek kesiminde bulunan Hüsrevpaşa Mahallesi'nde oturanlar 115 santimetreye ulaşan kar tabakası içinde tüneller açarak dışarı çıkabiliyor. Bitlisliler çatıların çökmesinden endişe ediyor.
Karakış trafikte de sorun yaratıyor. Edirne'de önceki akşam başlayan kar yağışı ve görüş mesafesinin düşmesi sonucu Kapıkule Edirne TEM yolu kapandı. Kapanan yolda 20 TIR ve 10 otomobil mahsur kaldı. Donma tehlikesi geçiren sürücüler Karayolları ve polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Öte yandan Edirne-Kırklareli ile İpsala-Keşan yolları da kar yüzünden ulaşıma kapandı. Yoğun tipi nedeniyle Edirne'de 120, Kırklareli'nde 150, Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde ise 73 köyün yolunun kapandığı belirtildi.
Çanakkale'de ise poyraz fırtınası ile birlikte bastıran kar yağışı nedeniyle deniz trafiği sekteye uğradı. Gökçeada ve Bozcaada'ya feribot seferleri yapılamadı. Çanakkale'de Marmara Denizi'nden Ege Denizi'ne transit gemi geçişleri tek taraflı durduruldu.


    http://www.radikal.com.tr/7368367368360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.