Bitlis Tatvan'da 10 bin kişi teröre lanet yağdırdı

Tatvan'da 10 bine yakın kişinin katıldığı mitingde teröre lanet yağdı. Bitlis'in Tatvan ilçesinde Gaziler ve Şehitler Derneği'nin düzenlediği 'Kokarsu Şehitlerini Anma ve Terörü Telin' mitingi için evlerin balkonları bayraklarla donatıldı.
Haber: ÖZCAN ÇİRİŞ / Arşivi

BİTLİS - Tatvan'da 10 bine yakın kişinin katıldığı mitingde teröre lanet yağdı. Bitlis'in Tatvan ilçesinde Gaziler ve Şehitler Derneği'nin düzenlediği 'Kokarsu Şehitlerini Anma ve Terörü Telin' mitingi için evlerin balkonları bayraklarla donatıldı.
Kültür Mahallesi Ahlat yolunda başlayan; aralarında Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş, Bitlis Belediye Başkanı Cevdet Özdemir, Tatvan 6. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydın Semerci, Bitlis Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcilerinin de bulunduğu kortej 5 kilometre yürüdükten sonra Fuar Alanı'na geldi. Yürüyüş boyunca 'Kahrolsun PKK', 'Hepimiz askeriz, PKK'ya yeteriz', 'Tek vatan tek bayrak', 'Bebek katili Apo' yazılı pankartlar taşındı; 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Kahrolsun PKK' sloganları atıldı. Şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan mitingde konuşan Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş şunları söyledi: "Her gün şehit vermekteyiz ve her gün anneler oğullarını toprağa verirken yüreğimiz yanmaktadır. Bu hain saldırılara rağmen bu şanlı bayrağı her gün göndere çekeceğiz. Düşmanlar buna engel olmaya çalışacaklar ama izin vermeyeceğiz. Buradaki birliğiniz, ülkemizin gelecekteki dirliğinin garantisidir."