Bitlis'te çatışma: 1 uzman çavuş şehit

Bitlis'te çatışma: 1 uzman çavuş şehit
Bitlis'te çatışma: 1 uzman çavuş şehit
El yapımı bombanın uzaktan kumandayla patlatılması sonucu dün 2 askerin şehit olduğu Bitlis'ten bugün de bir şehit haberi geldi.

RADİKAL - Bitlis'in Sehi Ormanları bölgesinde güvenlik güçleriyle PKK arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit olurken, 1 asker de yaralandı. Çatışmalarda 2 PKK'lı da öldürüldü.

Sehi Ormanları'nda dün askerlerin arazi arama tarama çalışmaları sırasında, PKK'nın araziye yerleştirdiği el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumandayla patlatması sonucu uzman çavuş Samet Pişkin ve uzman onbaşı Eren Kılıç şehit oldu, 8 askerin ise yaralandı.

Bu saldırının ardından bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı ve bugün devam eden operasyonlar sırasında bir grup PKK'lı ile sıcak temas sağlandı.

Çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit olurken, 1 asker de yaralandı. Yaralı asker ise Bitlis Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.


TSK'DAN AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ise konuya ilişkin şu açıklama yapıldı: "22 Aralık 2015 tarihinde saat 12.00’de Bitlis ili Sehi Ormanları bölgesinde devam eden operasyon esnasında Bölücü Terör Örgütü mensupları ile çıkan çatışmada Kahraman bir silah arkadaşımız şehit olmuştur. Çıkan çatışmada, iki Bölücü Terör Örgütü mensubu silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir."
(DHA)