Bitlis'ten kara haber: İki şehit

Yine mayın tuzağı

Bitlis'te PKK'lıların döşediği mayına basan Uzman Çavuş Ramazan Us ve Er Ali Kadıoğlu şehit düştü. Askeri törenlerin ardından Us'un cenazesi Denizli'ye, Kadıoğlu'nun cenazesi Osmaniye'ye yollandı.

BİTLİS - PKK'lıların döşediği mayına basan Uzman Çavuş Ramazan Us ve er Ali Kadıoğlu şehit oldu. Bitlis merkeze bağlı Bölükyazı Köyü yakınlarında şehit olan askerler için Tatvan Askeri Hastane önünde tören düzenlendi.
Törene katılan şehit Ramazan Us'un eşi Yurdagül Us ile çocukları Yasemin ve İrem gözyaşlarına boğuldu. Yurdagül Us, şehit eşinin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak, "Siz benim canımı aldınız, Allah da sizin canınızı alsın" dedi. Daha sonra şehit Us'un cenazesi Denizli'ye, Kadıoğlu'nun cenazesiyse Osmaniye'ye gönderildi.
Şehit Ramazan Us'un Denizli'deki babası Nazım Us şunları söyledi: "Oğlum, fitre ve zekâtını ödememi isteyip 'Ben bayramda geldiğimde size veririm' dedi. Ama sabah acı haberi ulaştı."
Şırnak'ta dört PKK'lı öldürüldü
Öte yandan Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık kesiminde güvenlik güçlerinin yaptığı arama tarama faaliyetleri sırasında bir grup PKK'lı teröristle karşılaşıldı. 'Teslim ol' çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, dört terörist öldürüldü. Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde de bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. (dha, aa)