Bize leke süremezsin

Erdoğan rahat
KAYSERİ - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de AKP’nin il kongresinde yaptığı konuşmada, Deniz Feneri e.V. soruşturmasıyla ilgili partisini eleştiren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yüklenerek, “Biz o konuda rahatız” dedi.  Erdoğan, mayın eleştirilerine fıkrayla yanıt verdi.
Erdoğan, özetle şöyle konuştu: “Yaklaşık 1 trilyonluk Hazine’nin parasını nereye harcadın, bunun hesabını ver. Siz tescillisiniz tescilli. Ak Parti’ye leke süremeyeceksin. Öyle bir yerlere sığınmayın. Bizim öyle Deniz Feneri ile şunla bunla alıp veremediğimiz yok. Kasamıza giren ve çıkan para sitemizde yazılıdır. Bizim partimiz her harcadığı kuruşu sitesine girer. Gireni de çıkanı da. Bize leke atamazsın.”
Erdoğan, mayınlı arazilerin temizlenmesiyle ilgili eleştirilere de fıkrayla yanıt verdi: “Adam, alacağı için hocaya gitmiş. Adama çorak tarlayı gösterip ‘Diken ekeceğim, dikenler büyüyücek, koyun sürüleri oradan gidecek. Koyunların yünleri oraya takılacak. Yünleri eğirip, iplik yapıp kazak yapacağım. Pazarda satacağım. Pazarda satıp borcumu ödeyeceğim’ demiş. Adam gülmüş. Hoca da ‘Peşin parayı görünce tabii gülersin’ demiş. ‘Siz bu mayınları temizleyip tarıma açacaksınız. Diken ekeceksiniz. Koyunlar geçecek, yünlerden ip yapacaksız. Kazak yapıp, kazakları İsrail’e satacaksınız’ dediler. Muhalafetin bu engin hayal gücünü takdir ediyor, alkışlıyorum.” (dha)