'Bizi direksiyon bitiriyor'

Çin'de geçirdiği trafik kazasından sonra getirildiği Memorial Hastanesi'nde tedavisi süren işadamı İhsan Kalkavan'ın sağlık durumu iyi.

İSTANBUL - Çin'de geçirdiği trafik kazasından sonra getirildiği Memorial Hastanesi'nde tedavisi süren işadamı İhsan Kalkavan'ın sağlık durumu iyi. Babasını ve iki kardeşini trafik kazasında kaybeden Kalkavan, gazetecilere "Bizi direksiyonlar bitiriyor" dedi.
Özel uçakla önceki gün Türkiye'ye getirilen Kalkavan'ın sağlık durumuna ilişkin dün Memorial Hastanesi'nde basın toplantısı düzenlendi.
İşadamını Türkiye'ye getiren ekibin başkanı, Memorial Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı operatör doktor Tuğrul Turan, Kalkavan'ın herhangi bir uzuv kaybının söz konusu olmadığını, sol elinin sırtında yumuşak dokuda hasar bulunduğunu söyledi. İlk müdahalenin Pekin'de yapıldığını, elin yaralanmayla meydana gelen hasarın giderilmesi ve çabuk
iyileşmesi için göbeğine dikildiğini anlatan Turan, "Yapılan ameliyat hakikaten iyi bir şekilde yapılmış. Biz de kasık bölgesinden alınan deri parçasını yaranın onarımı için kullandık. Yaranın 1,5-2 hafta içinde iyileşeceğini umuyoruz. Parmak ve el normale çok yakın hareket edebilecek" dedi.
'Gelemem sanmıştım'
Toplantının ardından gazeticilerle görüşen Kalkavan, belgesel çekmek için Pekin'de bulunan BBC ekibiyle yolculuk planı yaptığını, ancak giriş işlemlerinin uzaması üzerine ekibe yetişmek için hızlı gidince kaza yaptığını anlattı. Kalkavan, "Kazada attığımız taklalardan sonra buraya gelebileceğime hiç ihtimal vermiyordum. Allah'a şükür" diye konuştu. Hem babasını, hem de iki kardeşini trafik kazalarında kaybettiğini hatırlatan Kalkavan şöyle devam etti: "Direksiyona çıkmasak, hepimiz daha nice yıllar yaşardık. Bizi direksiyonlar bitiriyor. Ben bir de macerayı seviyorum" diye konuştu. Kazada elinin kapıyla yol arasında kaldığını ve yaklaşık 120 metre sürüklendiğini belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7544317544310

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.