BJK yöneticisine 12 yıl hapis

Yeni yönetimle birlikte Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) yönetim kurulu üyesi olan inşaat mühendisi Koray Büyükasar, ırza geçmek ve tehdit suçlarından 12 yıl 7 ay hapse mahkûm edildi.

İSTANBUL - Yeni yönetimle birlikte Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) yönetim kurulu üyesi olan inşaat mühendisi Koray Büyükasar, ırza geçmek ve tehdit suçlarından 12 yıl 7 ay hapse mahkûm edildi. Büyükasar, BJK yönetiminden istifa etti.
Sarıyer'de iki yıl önce 21 yaşındaki Z.T.'nin intihar girişiminde bulunmasıyla ortaya çıkan olayla ilgili açılan kamu davasının karar duruşması dün Beyoğlu 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Z.T.'nin ırzına geçtiği ve tehdit ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Büyükasar, suçlamaları kabul etmedi. T. ise ifadesinde mahallelerindeki bir bakkal aracılığıyla iş bulmak vaadiyle tanıştığı Büyükasar'la ikinci görüşmesinde kendisine ilaçlı çay içirerek ırzına geçtiğini iddia etti. T.'nin, çıplakken çektiği fotoğraflarıyla kendisini tehdit etmekle de suçladığı Büyükasar, toplam 12 yıl 7 ay hapis cezasına çaptırıldı.
'Kaybedenlerin komplosu'
Evli ve iki çocuk babası Büyükasar, gelişen olayları ve mahkemenin kararını kendisine yapılan komplo olarak değerlendirdi. Büyükasar, "Alnım açık başım dik. Son seçim sonrası kaybedenlerin bir intikamına kurban gittim. Davada savcının 'temiz' demesine rağmen, hâkim şerh koydurttu. Temyize gidip aklanacağım. Bana karşı kurulan bu komplo çöpe gidecek" dedi.
Öte yandan Büyükasar, yönetim kurulu asil üyeliğinden de istifa etti. Önce telefonla başkan Demirören'e bilgi veren Büyükasar, ardından da yazılı olarak istifasını kulübe faksladı. İstifayı kabul eden yönetim pazartesi yapacağı olağan toplantıda yedek üyelerden birini, asil yapacak.