BM gibi Koç Lisesi

Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi'nin düzenlediği 'Model Birleşmiş Milletler Gelişim Programı' (MUNDP), geleceğin Birleşmiş Milletler üyeleri olabilecek öğrencileri örnek bir çalışmada bir araya getiriyor.

İSTANBUL - Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi'nin düzenlediği 'Model Birleşmiş Milletler Gelişim Programı' (MUNDP), geleceğin Birleşmiş Milletler üyeleri olabilecek öğrencileri örnek bir çalışmada bir araya getiriyor.
Dünya barışı ve refahının sağlanmasında katma değer oluşturacak projeler üreten gençler, etkinlikte büyüklere örnek olacak bir uyum ve çalışkanlık sergiliyor. Programda Türkiye'nin çeşitli okullarından toplam 240 kişilik katılımcı grubu, dünyanın çözüm bekleyen pek çok sorunu hakkında projeler geliştirdi. Öğrenciler tarafından kurulan komitelerde, 'Soykırım sonrası Ruanda mültecilerinin geri dönüşü', 'Kenya'da bağışıklık kazandırma projesi', 'Kâbil'de çocuklar için bir kütüphane', 'İstanbul'da deprem',
'Botswana'da HIV' gibi tüm dünya ülkelerini kapsayan gerçek konular üzerinde atölye çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar sonucunda ortaya çıkan öneriler, BM'ye sunulacak.
7 Mart'ta sona erecek etkinliğin düzenlenmesinde Koç Özel Lisesi Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü'ndeki öğrenciler de aktif görev aldı.