BM 'Kraliçe'yi taçlandırdı

Afrika'yı 22 yıldır dolaşarak AIDS'li hastalara yardım eden Birleşmiş Milletler (BM) Afrika İyi Niyet Elçisi Melek Keçecioğlu, AIDS'le mücadeleye katkılarından dolayı UNAIDS tarafından ödüllendirildi.

İSTANBUL - Afrika'yı 22 yıldır dolaşarak AIDS'li hastalara yardım eden Birleşmiş Milletler (BM) Afrika İyi Niyet Elçisi Melek Keçecioğlu, AIDS'le mücadeleye katkılarından dolayı UNAIDS tarafından ödüllendirildi.
Keçecioğlu'na ödülünü, Cenevre'de yapılan törenle, BM'nin AIDS'le mücadele örgütü olan UNAIDS'in İcra Direktörü Peter Piot verdi. Keçecioğlu, Afrika'daki AIDS hastalarına yardım etmenin yanı sıra, Türkiye'de de özellikle, HIV virüsü taşıyan İzmirli öğrenci Y.O. için gösterdiği mücadele ve yardımlarıyla tanınıyor.
AIDS'in Afrika'da büyük hızla yayıldığını ve bundan da en çok çocukların etkilendiğini anlatan Keçecioğlu, UNAIDS'in ödülü kapsamında verilen 100 bin doları da ADIS'le mücadele çalışmaları ile muhtaç hastalara yardımda kullanılması için bağışladı.
10 Ocak Pazartesi günü, Y.O.'yu İzmir'de ziyaret ederek yeni yıl hediyelerini vermeyi planlayan Keçecioğlu, ilk kez 26 yaşında Afrika'ya gitti. Bu kıtaya, kendi imkânlarıyla dokuz hastane ve iki okul yaptırdı. Keçecioğlu, babasından kalan tüm servetini Afrikalılar için harcıyor.


    http://www.radikal.com.tr/7338767338760

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.