BMC işçisi köprüye çıktı

BMC işçisi köprüye çıktı
BMC işçisi köprüye çıktı
İzmir'de 11 aydır maaş alamadıklarını belirten BMC işçileri Konak Meydanı Eski Sümerbank Mağazası önünde eş ve çocukları ile toplanarak eylem yaptı.

İZMİR - Çeşitli eylemlerle seslerini duyurmaya çalışan BMC işçileri, bir süre eski Sümerbank binası önünde oturduktan sonra Pier Köprüsü'nün üzerine çıkıp burada insan zinciri oluşturdu. Saatlerce köprü üzerinde eylemlerini sürdürüren işçilere köprü altından geçen araç sürücüleri de klakson çalarak destek verdi. Bazı işçiler, 'Sadaka değil hakkımızı istiyoruz' yazılı döviz önünde şapka açarak protesto amaçlı dilendi. İşçiler 'Karamehmet Şaşırma Sabrımızı Taşırma', 'Kirpiyi Durdurma Askeri Vurdurma', 'Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek' sloganları attı.
Türk Metal İş Sendikası İzmir 1. No'lu Şube Başkanı Halil İbrahim Tosun eylemdeki amaçlarının kamuoyu yaratmak ve sorunlarına kulak tıkayanlara seslerini duyurmak olduğunu belirterek, "BMC çalışanları 11 aydır maaş almıyor. Çalışanların aileleri ile birlikte artık dayanacak gücü kalmadı. Sonuç alıncaya kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz. Milyonlarca insan bizim haklılığımızı biliyor ve destekliyor" dedi. (Mustafa OĞUZ/DHA)


  ETİKETLER:

  Döviz

  ,

  İzmir

  ,

  Protesto

  ,

  ,

  Kamuoyu

  http://www.radikal.com.tr/112779811277983

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YANLIS HABER OKUYUCUDAN GERI DONER - Equalizer001

  11 Ay maas almadan isyan etmemek ve gecinmek mumkun mudur? Bu haberde bir seylerin eksik oldugu kesin. Cunku; hangi islemi uygularsan uygula, sonuc yanlis cikiyor. Haber ya eksik verilmis, ya da kasitli hazirlanmistir.

  Ohooo.. - BARİSLAR

  11 Aydır maaş nasıl alamıyorlar yav? Sigortaları yokmu bu insanların, aylık alamadıkları gözükmüyormu , devlet nasıl takip ediyor bu işleri , hesap yapmaya gelince şu kadar karımız şu kadar malımız var diyor yetkililerimiz , soruyorum bu işçi kardeşlerimiz , emekçi kardeşlerim nasıl oluyorda 11 aydır maaş alamıyorlar ? Bu kadar üniversite mezunu insan neden hala işsiz..Bu insanlar zevk olsun diye mi gidip okuyorlar.İş yoksa neden okumalarına izin veriyosunuz?

  Batsin senin isverenligin - futbol

  Diye cikismasi gerekirdi sayin erdogan.her olaya giren gazeteci azarlayan,gazete sahibini tehdit ve sikayet eden yapilan ihaleleri almasi gerekenler alamayinca ihale iptal eden sayin basbakan nedense isciler ve memeurlar magdur olunca hic sesini cikarmiyor.Bu nasil bir zihniyet bu nasil sendika bu nasil savci ve bu nasil bir ülkedir ki insanlar 11 ay gibi uzun bir zaman paralarini alamiyor.Yaziklar olsun.