Bodrum âşıklarına müjde Göltürkbükü arınacak

Türkiye'nin en 'televole' tatil beldesi, atık su arıtma tesisine kavuşuyor. Bodrum'un Göltürkbükü beldesindeki 3.5 milyon YTL'lik atık su arıtma tesisi, bu yıl içinde hizmete girecek.

MUĞLA/İSTANBUL - Türkiye'nin en 'televole' tatil beldesi, atık su arıtma tesisine kavuşuyor. Bodrum'un Göltürkbükü beldesindeki 3.5 milyon YTL'lik atık su arıtma tesisi, bu yıl içinde hizmete girecek.
Göltürkbükü'ndeki tüm atık sular toplanacak ve buradan atık su arıtma tesisine pompalanacak. Günlük 6 bin metreküp suyu arıtma kapasitesine sahip tesisten arıtılacak su, daha sonra orman sulamasında kullanılacak.
Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar arıtma tesisi, terfi merkezi ve kanalizasyon şebekelerinin toplam 10 milyon YTL'ye mal olduğunu belirtti.
Yani hem beldedeki suyu arıtacak hem yıllardır susuzluk çeken Bodrum'da orman sulanması için kaynak yaratacak arıtma tesisi ve altyapısı, Göltürkbükü'ndeki orta halli bir otelin bedeline mal oldu.
'Bodrum'da, Kuşadası'nda yok'
Başkan Kaynar, 6-7 binlik nüfusu yazları 50 binlere fırlayan Göltürkbükü'ndeki sorunları tek tek çözdüklerini vurguladı: "Üç dört yıldan beri imar planı içinde olan tüm mahallelerde kanalizasyon yaptık. Altyapısını tamamladık. Tüm bunları belediye geliriyle, kendi kaynaklarımızla yaptık. Gelişen dünyada artık çukurlar açarak bu sorun çözülemez. Bodrum Yarımadası'nda, Kuşadası'nda böyle bir yatırım yok." (aa, Radikal)