Bodrum'a iki saat yağınca...

Bodrum'da dün sabaha karşı 03.30'da bastıran fırtına ve sağanak, hayatı felç etti. Çok sayıda otomobil Gökçeler Dağı'ndan inen çamurlu sel sularıyla sürüklendi. Fırtına nedeniyle şehir merkezinde ağaçlar kökünden söküldü.

MUĞLA - Bodrum'da dün sabaha karşı 03.30'da bastıran fırtına ve sağanak, hayatı felç etti. Çok sayıda otomobil Gökçeler Dağı'ndan inen çamurlu sel sularıyla sürüklendi. Fırtına nedeniyle şehir merkezinde ağaçlar kökünden söküldü. Barlar Caddesi'nde 50'ye yakın ev ve işyerine su girdi. Sahildeki Denizciler Derneği'ne ait masalar denize sürüklendi. Bodrum Devlet Hastanesi'nin yolundaki asfaltı söken sel sonucu, elektrik ve telefon hatları zarar gördü. İki saat sonra sular çekildi, geride kalın bir çamur tabakası kaldı. Manzara sabah işyerlerini açmaya gelen esnafı şoke etti
Meteoroloji yetkilileri metrekareye 1 saatte 29.6 kilogram yağış düştüğünü açıklarken, belediye başkanı Mazlum Ağan, "Bodrum çok uzun yıllar sonra ilk kez bu ayda böyle şiddetli bir yağışla karşılaştı. İlk tespitlerie göre ilçede 2 trilyon liraya yakın maddi zarar meydana geldi" dedi.