Bodrum'da deniz dibi temizliği yapıldı

Bodrum'da deniz dibi temizliği yapıldı
Bodrum'da deniz dibi temizliği yapıldı
Gönüllü bir dalgıç tarafından yapılan çalışmada deniz dibinden klozet kapağı, otomobil lastiği, hoparlör, çanak anten gibi birçok atık çıkarıldı

MUĞLA - Bodrum 'da gönüllü bir dalgıç tarafından deniz dibi temizliği yapıldı. Bodrumlu dalgıç Osman Kızılağaç, Kumbahçe Sahili'nden sandalla açılarak denize tüpsüz dalış yaptı. Yaklaşık 2 saat deniz dibi temizliği yapan Kızılağaç, çıkarttığı çöpleri sandalla sahile taşıdı.

Kızılağaç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, temizliği deniz kirliliğine dikkat çekmek amacıyla yaptığını söyledi.

OTOMOBİL LASTİĞİ, BATTANİYE, BORU…

Deniz dibinden otomobil lastiği, battaniye, boru, cam ve plastik şişe gibi pek çok atık çıkarttığını anlatan Kızılağaç, "Denizin dibinde ne ararsan var. Boru, klozet kapağı, hoparlör, çanak anten... Söylenecek başka bir kelime yok" dedi.

Kızılağaç, yaklaşık 5 yıldan bu yana gönüllü olarak her yıl deniz dibi temizliği yaptığını ifade ederek, "Sırf insanlarımız daha duyarlı olsun diye bu işe gönül verdim. İnşallah insanlar artık çevreyi, denizleri kirletmez. Gelecek nesillere temiz bir deniz, temiz bir çevre bırakmalıyız" diye konuştu.

Sahilde biriktirilen çöpler, daha sonra belediye ekiplerince çöp aracı ile alındı.(aa)


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Bodrum

  ,

  Belediye

  ,

  plastik

  ,

  muğla