Bodrum'da dört ayda üçüncü köpek katliamı

Hemen her gün bir ilden köpek katliamı haberleri geliyor. Bodrum'un Göltürkbükü beldesinde dört ayda üçüncü kez katliam yapıldı, sahipli sekiz köpek zehirlenerek öldürüldü.

MUĞLA/TEKİRDAĞ - Hemen her gün bir ilden köpek katliamı haberleri geliyor. Bodrum'un Göltürkbükü beldesinde dört ayda üçüncü kez katliam yapıldı, sahipli sekiz köpek zehirlenerek öldürüldü. Tekirdağ'ın Marmara Ereğli ilçesinde belediye çöplüğünde de zift içinde 20'ye yakın köpek leşi bulundu.
Muğla'nın Bodrum ilçesi Göltürkbükü beldesinde kimliği belirsiz kişiler, sabaha karşı sokağa tarım ilacı karıştırılmış kıymalar atarak köpeklere ölüm tuzağı hazırladı. Sabah yollarda ölü köpeklerle karşılaşan Bodrumlular, jandarma ve Bodrum Hayvan Hakları Derneği'ne haber verdi. Jandarma ve derneğe bağlı veterinerlerin incelemesinde, kıymalara tarım ilacı karıştırıldığı anlaşıldı. "Bahçemdeki köpeklere bile zehir atmışlar. Üç köpeğim öldü, birini son anda kurtaradık" diyen minibüs şoförü Sami Özince'nin, köpek katliamının periyodik hale geldiği ifadesini, Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu da doğruladı: "Bu, son dört aydaki üçüncü katliam. Sahipli köpeklere dahi kıyıyorlar."
Tekirdağ'ın Marmara Ereğli ilçesinde belediyeye ait çöplükte inceleme yapan Barınak Gönüllüleri ve Hayvanları Yaşatma Derneği üyeleri de, çöplükteki zift birikintisinde 20'ye yakın köpek leşi buldu. Telef olmak üzere olan üç köpeği ziftten kurtarıp tedavi için İstanbul'a gönderen dernek üyeleri, DYP'li Belediye Başkanı İbrahim Uyan'ı duyarsızlıkla suçlarken belediye hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.