Bodrum'da göçmenler için bakkalda can yeleği satılıyor!

Bodrum'da göçmenler için bakkalda can yeleği satılıyor!
Bodrum'da göçmenler için bakkalda can yeleği satılıyor!
Bodrum'dan Kos adasına geçmek isteyen kaçak göçmenler fiyatları 40-150 lira arasında değişen can yeleklerini bakkal ve süpermarketlerden alıyor. İnsan tacirlerine para vermek istemeyenler ise şişme bot satan dükkanlara yöneliyor.

RADİKAL - Bodrum'da 20 gündür büyük bir göçmen dramı yaşanırken kaçak Suriyeliler ellerindeki son parayı vererek umut yolculuğuna çıkmaya çalışıyor. İnsan tacirlerine verecek kadar parası kalmayanlarsa ellerindeki İngilizce dövizlerle dilenerek para biriktirmeye çalışıyor. 

Habertürk'ten Güngör Karakuş'un haberine göre, ilçede can yeleği ve bot satışlarında da patlama yaşanıyor. Fiyatları 40-50 lira arasında değişen can yelekleri ve şişme botlar mahalle aralarındaki bakkal ve süpermarketlerde satılıyor. Göçmenlerin bu botlarla geceleri Kos adasına geçmeye çalıştıkları ve önlem alınmazsa facia haberleri gelebileceği uyarısı yapılıyor. 

Ege'de yine 'mülteci teknesi' faciası


Bir yandan da milyarder yağıyor!

Bodrum Suriyeli mültecilerle bir insanlık dramına sahne olurken bir yandan da 'milyarder' akını var. Rusya 'nın 1. dünyanın 9. zengini Oleg Deripaska 100 ve 140 milyon dolarlık iki yatıyla Göltürkbükü'ne demir attı. İlçeye haziran ayında ayrıca Ukraynalı tavuk milyarderi Yuri Kosiuk, İtalyan milyarder Flavio Briatore, Kuveytli zenginlerden Yusuf Ahmed Alghanim gelerek tatil yaptı.Oleg Deripaska, Bodrum'da böyle görüntülendi.