Bodrum'da iki kaçak teknesi battı: 11 ölü, 3 kayıp

Bodrum'da iki kaçak teknesi battı: 11 ölü, 3 kayıp
Bodrum'da iki kaçak teknesi battı: 11 ölü, 3 kayıp
Kaçak yollardan Yunanistan'ın Kos adasına geçmeye çalışan göçmenlerden art arda facia haberleri geldi. İki kazada 11 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi kayıp.

RADİKAL - Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar mahallesi Aspat mevkiinden Yunanistan İstanköy (Kos) adasına hareket eden 16 Suriyeli göçmenin bindiği bot uluslarası sularda battı. İlk belirlemelere göre 7 kişi hayatını kaybetti.

Kaçaklardan 4'ünün kurtarıldığı 3 kişinin ise kayıp olduğu bildirilirken, sahil güvenlik ekipleri denizden ve havadan arama çalışmalarını sürdürüyor…

İKİNCİ FACİA: 4 ÖLÜ

Bu olayın ardından hemen hemen aynı yerden ikinci facia haberi geldi.

Bodrum'un Akyarlar mahallesi Alihoca burnu yakınlarından Yunanistan'ın İstanköy (Kos) adasına kaçak yollarla geçmeye çalışan 6 kaçağın içinde bulunduğu bot battı. Botta 3'ü çocuk 1'i kadın olmak üzere 4 kişi yaşamını yitirirken can yelekleriyle baygın halde sahile ulaşan 2 kişi kurtarıldı. (Yaşar ANTER/BODRUM/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/142648414264842

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tum sonuclar ayni nedene cikiyor - mf1977

  Birbiriyle alakasizmis gibi gorunen seyler aslinda o kadar ilgili ki birbirleriyle. Icerde disarda koruklenen savas, siddet. PKK tarafindan infaz edilen 2 polis de, terorist diye oldurulen 2 firin iscisi cocuk da, akdenizin , egenin sularinda bogulup olen cocuklar da ayni nedenle olduler. Birileri daha guclu, daha kuvvetli hukmetsin diye icerde, disarda. O kadar cok masum olen var ki, cennete yer kalmadi.

  Cesetlerin üstünde kimlerin parmak izi var? - ahzap

  DERİN STRATEJİK APTALLIK: Kendi bir şey kazanmadığı hatta kaybettiği halde başkalarının zararına neden olan politikalardır.Ne yazık ki Türkiye`nin dış politikası derin stratejik aptallığın en derini dir.Derin bir aptallık olan Suriye politikası ne Türkiye ye nede Suriye halkına açı ve ölümlerden başka bir şey kazandırmamıştır..Suçlu yalnız bu politikanın mimarları değil,bunları destekleyenlerde en az onlar kadar suçludur.