Bodrum'da neden şortsuz yatılmaz?

Bodrum'da neden şortsuz yatılmaz?
Bodrum'da neden şortsuz yatılmaz?
Bodrum'daki evi soyulan futbol yorumcusu Erman Toroğlu: Çıplaktım o yüzden hırsızla sıcak temasa girmedim. Bodrum'da şortsuz yatılmayacağını öğrendim


Nilüfer KANDIRMIŞ -


MUĞLA - Bodrum ilçesinde eski futbol hakemi ve spor yorumcusu Erman Toroğlu'nun yazlığı, sürgülü kapısını zorlayan bir kişi tarafından soyulmak istendi. Hırsızın kapıyı zorladığı sırada içerde olduğunu söyleyen Toroğlu, “Ben de bu sırada çıplak olduğum için müdahale edemedim. Diğer odaya geçip, giyindim ve 155 Polis İmdat hattını aradım. Salona, döndüğümde, kapıyı zorlayan kişiyi binanın arka tarafına doğru giderken gördüm. Hırsızla sıcak temasa girmedim” dedi.
Eski hakemlerinden Erman Toroğlu'nun, Bodrum'daki yazlığına, dört gün önce, saat 04.30 sıralarında hırsız girmeye çalıştı. Villanın geniş camlı sürgülü kapılarını açmakta zorlanan hırsız, başaramayınca uzaklaştı. Bu sırada villasında olan Toroğlu'nun haber vermesi üzerine gelen motorize polis ekipleri, çevredeki aramalarına rağmen hırsızı bulamadı.


ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA


Olay anında evde olduğunu belirten Toroğlu, “Eve gelmiştim. Bir bardak meşrubat içtim. Bu arada, salonda oturup, telefonuma gelen çağrılara göz atıyordum. Birinin sürgülü balkon kapısına doğru yanaştığını farkettim. Ne yapacağını izledim. Evimde ve bahçede güvenlik kamerası olduğunu fark eden hırsız, gömleğini kafasına geçirmiş, eliyle tutuyordu. Geniş camlı sürgülü balkon kapısını zorladı. Ancak, açamadı. Ben de, bu sırada çıplak olduğum için müdahale edemedim. Diğer odaya geçip, giyindim ve 155 Polis İmdat hattını aradım. Salona, döndüğümde, kapıyı zorlayan kişiyi binanın arka tarafına doğru giderken gördüm. Hırsızla sıcak temasa girmedim. Polis geldi ve 1.5 saat aradık, ancak bulamadık. Villanın güvenlik kamerası kayıtlarını polise verdim” dedi.
Kaşında yarık olan Erman Toroğlu, gazetecilerin soruları üzerine, “Başımı bir gün sonra, banyoda kapıya çarptım. Bu nedenle kaşım açıldı. Hırsızlık olayıyla bir ilgisi yok. Bundan sonra tedbirimi aldım. Bodrum'da şortsuz yatılmayacağını öğrendim. Bodrum'da yaşayacaksan, yatarken ayakkabın ve şortun yanında olacak. Hırsıza karşı da birçok önlem aldım. Onlar artık bir daha gelen hırsıza sürpriz olsun” dedi.


BODRUM'DA HIRSIZLIK ARTTI İDDİASI


Toroğlu, Bodrum'da hırsızlık olaylarının arttığını da ileri sürerek, şunları söyledi: “Buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Yaşadığım olaydan bir gün önce bir komşumuzun evine hırsız girdi. Belki de ertesi gün benim evime girmek isteyen hırsız da aynı kişiydi. Bodrum'da alkollü araba kullananlarla ciddi bir mücadele var. Neredeyse her gece bir yerde uygulama yapılıyor. Bodrum'da inanılmaz derecede artan hırsızlık olaylarına karşı da aynı hassasiyet göstermeli. 5 yıldır Bodrum'da yaşıyorum, hiç bu kadar hırsıza teslim olduğunu görmedim. Devlet, Bodrum'dan trilyonlarca vergi kazanıyor. Yaz aylarında yetmiyorsa, polis takviyesi yapılmalı. Yoksa yapılan MOBESE yatırımlarının hiçbir değeri olmaz. Bodrum'un ite kopuğa bırakılmaması gerekir.” (dha)