Bodrum'da otele baskın: Üç yaralı

Ali Çakıcı gözaltında.

Bodrum'
da mafya dehşeti


Alaattin Çakıcı'nın oğlu Ali Çakıcı adamlarıyla Bodrum'daki Maki Oteli'ni basıp havaya ateş etti. Otel görevlileri karşılık verince, plajdaki 300 kişinin gözleri önünde çatışma yaşandı, üç kişi yaralandı.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Bodrum'da sosyetenin uğrak yerlerinden olan Maki Otel'e organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın oğlu Ali Çakıcı ve adamları tarafından silahlı baskın düzenlendi. Aksiyon filmlerini aratmayan olayda, saldırganlar otelin plajına inip etraftaki masa ve sandalyeleri kırdı ve ateş etti. Otel görevlileri saldırganlara karşılık verdi, çatışmada üç kişi yaralandı.
Oteli karadan ve sahilden kuşatan jandarma yedi kişiyi gözaltına aldı.
Bodrum'un Göltürkbükü beldesindeki Ali Şahinler'e ait Maki Otel'e dün akşam saat 19.00 sıralarında Çakıcı'nın oğlu Ali Çakıcı ve adamları olduğu ileri sürülen 15 kişi, altı lüks otomobille geldi. Ellerindeki tabancalarla yaklaşık 300 kişinin bulunduğu plaja inen saldırganlar, etrafa dağıttıkları masa ve sandalyeleri kırıp havaya ateş açtı. Oteldeki görevlilerin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, garsonlar Aytekin Dörtyol, Aydın Kalkan ile A.Ç.'nin adamı olduğu ileri sürülen D.B. tabancayla vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.
Karadan ve denizden kuşatma
Yaralılar, ambulanslarla Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan D.B.'nin durumunun ağır olduğu, diğerlerinin hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.
Kanlı baskında, olay sırasında plajda bulunanlarla çevredeki beach kulüplerde bulunanlar büyük panik yaşadı, sahil bir anda boşaldı. Silah seslerinin duyulması üzerine Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli 60'a yakın asker, oteli karadan ve sahilden kuşattı. Yaralıların kaldırıldığı Bodrum Devlet Hastanesi'nde de geniş güvenlik önlemleri alınırken, soruşturma başlatan jandarma, baskına karışan Ali Çakıcı ile altı kişiyi gözaltına aldı.
Olayla ilgili jandarmanın başlattığı geniş çaplı soruşturma sürerken, otele geldikleri otomobillerle kaçan diğer zanlıların yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.
Şarkıcı İbrahim Tatlıses'in bir süre önce satın almak için talip olduğu ancak vazgeçtiği Maki Oteli'ne yönelik saldırının ne amaçla düzenlendiği belirlenmeye çalışılıyor.
Yurdışında okuyordu
Üç yıl önce yurtdışına kaçan Alaattin Çakıcı, oğluyla yaptığı telefon görüşmelerinin çözülmesiyle yakalanmıştı. Yurdışında lise okuyan oğlu Ali ile randevulaşan Çakıcı,Viyana'daki randevu yerine düzenlenen operasyonla ele geçirilmişti.