Bodrum'da yangın paniği

Bodrum'da tarlalarda başlayıp yayılan yangın, siteler ve evlere yönelince tatilciler korkuya kapıldı. 30 hektarı etkileyen yangın 4.5 saatte kontrol edildi.

MUĞLA - Bodrum'da tarım arazisinde başlayıp hızla yayılan yangın, tatil siteleri ve evlere yöneldi, tatilciler korku dolu anlar yaşadı. Önceki gece yarısı başlayan fırtına yüzünden, Ortakent Yahşi'deki Kırlar mevkiinde elektrik telleri koptu. Sabah, kıvılcımların otları tutuşturmasıyla, arpa, buğday ekili arazilerde başlayan yangın, rüzgârın etkisiyle hızla yayıldı. Makilik alana ve zeytinliklere ulaşan yangın kontrolden çıktı.
Bitez ile Yahşi'deki sekiz tatil sitesiyle 300 kadar ev, alevlerin tehditi altında kaldı. Bazı yerlerde alevler, sitelerin 10 metre yakınına ulaştı. Özellikle Bitez'deki Yalı ve Burak sitelerindeki 2 bine yakın tatilci, heyecanlı anlar yaşadı. Yangın Konacık sınırlarına da ulaştı. Bazı çevre sakinleri evlerini terk ederken, tatilciler ellerinde kazma ve kürekle yangını söndürmek için mücadele etti. 30 hektarlık alanda etkili olan yangın 4.5 saat sonra güçlükle söndürüldü.


    http://www.radikal.com.tr/7502787502780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.