Bodrum'daki su kesintisi ertelendi

Bodrum'daki su kesintisi ertelendi
Bodrum'daki su kesintisi ertelendi
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, DSİ tarafından yarın başlanacak olan bakım onarım çalışmasının ve dolayısıyla su kesintisinin, 30 Ocak 2015 tarihine ertelendiği bildirildi. Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürü Baki Ülgen, konuyla ilgi yazılı bir açıklama yaptı.

RADİKAL - Bodrum Yarımadası'nda DSİ hattına ait içme suyu isale hattındaki patlamalar sebebiyle sık sık su kesintisi yaşandığını hatırlatan Ülgen, "Bodrum'da devamlı yaşayan 140 bin 716 vatandaşımızın yanısıra turizm sezonunda 3 milyona ulaşan yerli ve yabancı tatilcilerimizin, daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde su ihtiyacını giderebilmeleri amacıyla DSİ tarafından bakım onarım ve imalat çalışması yapılacak." dedi.

Ülgen, Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında konuyla ilgili 13 Kasım 2014 tarihinde toplantı yapıldığını aktararak, "Toplantı sonucunda DSİ tarafından yapılacak olan çalışma için 24 Ocak 2015 tarihinden itibaren 15 gün süreyle yarımadada su kesintisine gidilmesine karar verilerek, konuyla ilgili olan tüm kurum ve kuruluşların alması gereken tedbirler masaya yatırılmış ve akabinde görev paylaşımları yapılmıştır. Yapılacak olan su kesintisinin her ne kadar MUSKİ Genel Müdürlüğümüz ile doğrudan ilgisi olmasa da vatandaşlarımızın mağduriyetini en aza indirmek için gerekli olan tüm tedbirler alındı. Bu doğrultuda DSİ 21. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak olan, Geyik Barajı ve Bodrum Yarımadası'nı besleyen ana isale hattındaki bakım onarım ve imalat çalışmaları nedeniyle yarın yapılacak olan su kesintisi, teknik sebeplerle 30 Ocak 2015 tarihine ertelendi. Ayrıca su kesintisi süresince vatandaşların günlük su ihtiyaçlarının giderilmesi için MUSKİ olarak çalışmalarımızı tamamladık. Bu çalışmalar kapsamında bölgesel olarak suların verileceği noktalar, ilerleyen süreçte kamuoyuna duyurulacaktır." ifadelerini kullandı.
(CİHAN)


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  Turizm

  ,

  Çiçek

  ,

  kurum

  ,

  muğla

  ,

  2015

  ,

  su kesintisi