Bodrum'daki üç otelde 'her şey dahil'e domuz eti de dahilmiş!

Tatil yörelerindeki 'her şey dahil'e domuz etinin de dahil olduğu iddiası üzerine dün Muğla'da peş peşe baskınlar yapıldı, üç otelde 80 kilo kaçak domuz eti ele geçirildi.

MUĞLA - Tatil yörelerindeki 'her şey dahil'e domuz etinin de dahil olduğu iddiası üzerine dün Muğla'da peş peşe baskınlar yapıldı, üç otelde 80 kilo kaçak domuz eti ele geçirildi.
Bodrum Torba'daki beş yıldızlı iki ayrı otelde çalışan aşçılar, geçen hafta Tarım İl Müdürlüğü'nü arayıp, "Çalıştığımız otellerde turistlere kaçak domuz eti yediriyorlar" ihbarı yapmıştı. Bunun üzerine bir ekip oluşturularak, Bodrum ve Milas'taki altı ayrı otele eş zamanlı baskın düzenledi. Otellerden üçünün mutfağında toplam 80 kilo kaçak domuz eti ele geçirildi. Otellere 'insan sağlığına tehlikeye düşürdükleri' gerekçesiyle 1183'er YTL para cezası kesilirken, suç duyurusunda da bulunuldu. İddialar üzerine konuşan, Bodrum'daki bir otel müdürü ise daha vahim açıklamalar yaptı:
"Sadece kaçak domuz eti değil, maliyeti düşürmek için sucuktan peynire, salamdan kırmızı bibere kadar turistin sağlığıyla oynuyorlar. Geçtiğimiz yıl, yabancı ünlü bir turizm şirketinin gönderdiği gıda mühendisleri, otellerden aldıkları numune yiyecekleri uluslararası tarafsız bir şirket laboratuvarında inceletti. Ortaya çıkan sonuçlar korkunçtu. Gıdaların yüzde 60'a yakınının insan sağlığına zararlı olduğu belirlendi. O tarihten sonra rezervasyonlarda büyük düşüş yaşandı. O gıdaların yanında kaçak domuz etinin esamesi okunmaz."