Boğaz manzaralı kenevir!

Boğaz manzaralı kenevir!
Boğaz manzaralı kenevir!
Uyuşturucu operasyonunda, Kenan İmirzalıoğlu'ndan Nehir Erdoğan'a, Engin Günaydın'dan Mehmet Erdem'e onlarca sanatçı gözaltında. Operasyonda dikkati çeken nokta kenevirlerin Boğaz manzarası gören terasta yetiştirilmesi

İstanbul polisinin "torbacı" olarak bilinen sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirdiği narkotik operasyonuna ünlüler de takıldı. Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Nehir Erdoğan, İlker Aksum, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz'ın da aralarında yer aldığı 48 kişi "uyuşturucu kullanmak" ve "uyuşturucu temin etmek" suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Ünlü isimlere uyuşturucu operasyonu


60 ADRESE BASKIN

Polis, yaklaşık bir yıl boyunca Beşiktaş , Şişli ve Beyoğlu'ndaki 22 torbacıyı tek tek teknik ve fiziki takibe aldı. Yeşilçam'ın emektar oyuncularından H.E.Ö'nün, piyasaya uyuşturucu sağladığı iddia edildi. Torbacılıktan gözaltına alınan H.E.Ö'nün, Beyoğlu Cihangir'deki evinde esrar serası kurduğu ortaya çıktı. 60 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenleyen polis, 15 kilogram esrar, 5 kilogram ecstacy, bir miktar kokain, esrar yapımında kullanılan malzemelerle birlikte hassas terazi ele geçirdi.

Ünlülere uyuşturucu gözaltısıBOĞAZ MANZARALI 'TARLA'

Operasyonla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde açıklama yapılırken, ele geçirildiği belirtilen uyuşturucular da basına gösterildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler içerisinde bulunan saksılarda yetiştirilen "hint kenevirleri" dikkat çekti. 80 kök hint kenevirinin 1980'lerde yapılan bir çok sinema filminde oynayan H.E.Ö. tarafından Cihangir'deki Boğaz manzaralı evinin terasında saksılarda yetiştirildiği belirtildi. H.E.Ö.'nün bir çok ünlü oyuncuya uyuşturucu sattığı da iddia edildi. Hint kenevirlerinin yetiştirildiği o sera evlerin görüntüleri de basın mensupları ile paylaşıldı.