Boğaz'da 'olacak o kadar' kazası

Boğaz'da 'olacak o kadar' kazası
Boğaz'da 'olacak o kadar' kazası

150 metre uzunluğundaki kereste yüklü gemi, tiyatro sanatçısı Oya Başar?ın oturduğu yalının dibine kadar geldi. Fotoğraf: HALUK ATALAY

İSTANBUL - İstanbul Boğazı tehlike atlattı. Dümen arızası nedeniyle karaya oturan kereste yüklü Ro-Ro gemisi, Yeniköy’de tiyatro sanatçısı Oya Başar’ın yaşadığı yalının önünde karaya oturdu.
Bulgaristan’dan İzmit Körfezi’ne giden ‘Saint Vincent’ bayraklı ‘Ella J’ adlı Ro-Ro gemisi, kereste taşıyordu. Gemi, Safiye Aksoy’a ait olan ve Oya Başar’ın yaklaşık bir yıldır kiracı olarak oturduğu yalının önündeki dalgakıranlara çarparak, zarar görmelerine neden oldu. Olay sırasında kızıyla birlikte yalıda bulunan Oya Başar, gazetecilerin, “Korktunuz mu?” şeklindeki sorusu üzerine, “Tabii ki korktuk, korkmamaya olanak var mı? Kocaman bir gemi evimizin içine giriyor yani. Çok enteresan bir şey gerçekten. Biz bunları çok oynadık da gerçek olacağını tahmin etmiyorduk ama gerçek. Demek ki çok doğru şeyleri oynamışız” diye konuştu.
Oya Başar, “Panik yaşadık Kızım üst kattaydı. Ona bir şey olmasın diye avaz avaz bağırarak, çocuğumu alıp dışarı çıktım” dedi. (RAdikal)