Boğazı kesilerek öldürülen trans bireyin eşi 6 aylık hamile

Boğazı kesilerek öldürülen trans bireyin eşi 6 aylık hamile
Boğazı kesilerek öldürülen trans bireyin eşi 6 aylık hamile
Gece başka gündüz başka iki hayat yaşadığı ortaya çıkan 'Alev' takma adlı trans birey D.O.'nun ikinci çocuğu için gün saydığı ortaya çıktı. D.O.'nun kardeşi ise, "Ailesine bakabilmek için böyle bir yola başvurduğunu düşünüyoruz" dedi.

RADİKAL - İstanbul Avcılar’da geçtiğimiz hafta yaşanan olayda, boğazı bıçakla kesilen bir trans birey kanlar içinde sürünerek bir inşaatın bekçi kulübesine gidip yardım istedi. Ambulansla hastaneye götürülmek istenirken hayatını kaybeden 35 yaşındaki transın, evli ve 1 çocuk babası D.O. olduğu belirlendi. 3 yıl önce evlenen, ailesi ve yakın çevresine geceleri bir işadamının özel şoförlüğünü yaptığını söyleyen D.O.’nun, evden çıktıktan sonra çantasındaki kadın kıyafetlerini giyip makyaj yaptığı, peruk taktığı ve 'Alev' takma adıyla Avcılar’da yol kenarında seks işçisi olarak çalıştığı ortaya çıktı.

MESLEĞİ YOKTU

Habertürk'ün haberine göre, D.O.’nun öldürülmesinin ardından 1 yaşındaki çocuğuyla memleketine dönen eşinin, ikinci çocuğuna hamile olduğu ortaya çıktı. D.O.’nun memleketinde yaşayan kardeşi ise, “Biz de cinayetten sonra öğrendik böyle bir işin içinde olduğunu” dedi. Yengesinin 6 aylık hamile olduğunu belirten kardeş, şöyle devam etti: “Bir mesleği yoktu. Geceleri şoförlük yaptığını söyleyerek eşini yıllardır kandırmış. Ölümünün ardından her şey çıktı ortaya. Biz de kardeşleri olarak eşine usulünce anlatıp bilgi verdik. Sadece biz ve eşi biliyor bu durumu. Ailesine bakabilmek için böyle bir yola başvurduğunu düşünüyoruz. Bilseydik kesinlikle izin vermezdik.” 

ZANLI MÜŞTERİ YA DA TANIDIK

Daha önce poliste kaydı olmadığı belirlenen D.O.’nun öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada çevredeki tüm kamera görüntüleri tek tek inceleniyor. Polis, cinayetin bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini belirlerken, katil zanlısının D.O.’nun müşterisi ya da tanıdığı biri olması ihtimali üzerinde duruyor. (Habertürk)