Boğaziçi Köprüsü yarın 5 saat kapanacak

Boğaziçi Köprüsü yarın 5 saat kapanacak
Boğaziçi Köprüsü yarın 5 saat kapanacak
Golf efsanesi Tiger Woods Asya'dan Avrupa'ya yapacağı tarihi vuruş için İstanbul'a gelecek. Boğaziçi Köprüsü bu nedenle yarın 14.00-14.28 arası trafiğe kapatılacak. Ancak İstanbul Emniyeti daha da acı bir haber verdi: Yarın köprü 5 saat kapalı...

İSTANBUL - Golf efsanesi Tiger Woods Asya'dan Avrupa'ya yapacağı tarihi vuruş için İstanbul'a gelecek. Golf Federasyonu yetkilileri, Boğaziçi Köprüsü’nün bu nedenle yarın saat 14.00 – 14.28 arası trafiğe kapatılacağını bildirdi. Ancak İstanbul Emniyeti yaptığı açıklamada İstanbullulara daha da acı bir haber verdi. Yarın köprü 5 saat kapalı olacak. Tiger Woods’un kısa gösterisi İstanbullular için ise tam bir faciaya dönüşecek. Gösteri nedeniyle Boğaziçi Köprüsü saat 11.00 ile 16.00 arasında çift yönlü trafiğe kapatılacak. Bu Metrobüs’ün de çalışmaması anlamına geliyor.

Yarın dünyanın gözü Türkiye'de olacak. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek olan Türkiye Golf Federasyonu, dünyanın en önemli spor organizasyonlarından birisi olan European Tour'un bir ayağına ülkemize kazandırmayı başarmıştı.

European Tour turnuva takviminde yer alan, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla 7-10 Kasım 2013 tarihlerinde Antalya'nın Belek Beldesi'nde gerçekleştirilecek olan Turkish Airlines Open, sezon sonu turnuvalarının arasında yerini alacak ve yılın en büyük uluslararası golf organizasyonlarından biri olacak.


TARİHİ ATIŞ DÜNYA TELEVİZYONLARINDA

Dünyanın en fazla kazanan sporcusu ve golf efsanesi Tiger Woods'un yarın Boğaziçi Köprüsü'ndeki gösterisi, CNN ve Reuters gibi uluslararası basın mensuplarının da katılımıyla gerçekleştirilecek.


KÖPRÜ 5 SAAT KAPALI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Boğaziçi Köprüsü’nün 11-16.00 saatleri arasında geliş-gidiş trafiğe kapatılacağı belirtilerek, kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar şöyle duyuruldu:


ANADOLU’DAN AVRUPA’YA GEÇİŞLERDE

• Kısıklı Caddesinden gelip D-100 kuzey katılım,
• Kısıklı Caddesinden gelip D-100 güney katılım,
• Kuşbakışı Cadde petrol iş önü D-100 güney katılım,
• Mahir İz Cadde D-100 güney katılım,
• Altunizade Köprü Üzeri D-100 güney kuzey katılım,
• Tophanelioğlu Caddesi Gold Bilgisayar önü D-100 güney-kuzey katılım,
• Beylerbeyi katılım trafiğe kapatılacaktır.


ALTERNATİF GÜZERGÂHLAR

1. E-5 ten gelişler FSM’ye katılımlara yönlendirilecek,
2. Mahir İz Caddesinden geliş-Şile yolunu takiben Tuzcuoğlu Köprü E-6 takiben FSM’ye katılıma yönlendirilecek,
3. Fenerbahçe’den geliş D-100 Güneyden Tuzcuoğlu Köprü E-6’yı takiben FSM’ye katılıma yönlendirilecek,
4. D-100 Kuzey katılım Harem istikametine yönlendirilecek. Ayrıca;
- Fenerbahçe Göztepe’den gelip TEM ayrımına katılım (Göztepe’den gelip TEM E-5 Kuzey Ayrımı),
- Çamlıca gişelerden gelip Boğaziçi Köprüsü istikameti trafiğe kapatılacak olup, sürücüler alternatif yol olarak 1.Köprü’yü kullanacak, tüm sürücüler bahse konu kapatma noktalarından 2.Köprü istikametine yönlendirilecektir.


AVRUPA’DAN ANADOLU’YA GEÇİŞLERDE

• Zincirlikuyu D-100 kuzey katılım,
• Metrobüs durakları( Beşiktaş istikameti),
• Barbaros Bulvarından Sait Çiftçi köprü katılım (E-5 güney katılım) güney Beşiktaş- Levent ayrımı,
• FSM turnikelerden gelip 1.Çevre yolu ayrımı güneyden gelip kuzeye katılım araç trafiğine kapatılacak olup,1.Köprüyü kullanacak tüm sürücüler alternatif olarak bahse konu kapatma noktalarından 2.Köprü istikametine yönlendirilecektir.


(AYSEL ALP - ÇETİN AYDIN / Hürriyet) (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115895711589577

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  haftayada Ronaldo yada Messi gelip tarihi bir vurus yapsin (!) - OSCAR82

  Sirf reklam icin milyonlarca insani magdur etmenin ne anlami var deger mi yani !.. Tiger Woods`un o atisindan sonra ulke gulluk gulustanlik mi olacak !! Allahtan olimpiyatlari almadik ozaman komple istanbullulari olimpiyatlar suresince ya evlerine hapsederlerdi yada birkac ayligina Anadoluya misafirlige gönderirdi

  şaka mı diye soranlara - E.S

  Şaka mı bu diye soranlaradır sözüm. İçinde yaşadığımız küresel sistem için sen , ben , o , Ahmet, Ayşe, Helga, Boris, Jack, Wong, vs birer böcekten farksızızdır. Önemli olan sistemdir ve sisteme katkıda bulunabilecek ünlü ve zenginlerdir. Bu sistem onların yaşamı için vardır ve biz böcekler onların rahatı için mümkün olduğunca ortalıkta görünmemeliyiz. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz behey gafiller.

  Maliyeti nedir..? - citizen

  Böyle organizasyonlar yapılır yapılmasına ama yüzbinlerce kişinin yaşamını etkilemeden yapıldığı zaman bir işe yarar. Ayrıca Tiger Woods bu tür organizasyonlara hatır-gönül için gelmez. Bir de maliyetini açıklasanız da İstanbullular ceplerinden ne kadar para çıkacağını öğrenseler. Kaybolan zaman ve çekilen çilenin hesabını nasılsa yapamazsınız.

  ray ray - sewas

  sorun değil marmaray var yürüyerek geçeriz :))))

  Şaka? - VeliTalim

  "Tiger Woods Asya'dan Avrupa'ya yapacağı tarihi vuruş için İstanbul'a gelecek. Boğaziçi Köprüsü bu nedenle yarın 14.00-14.28 arası trafiğe kapatılacak." Köprü bu yüzden mi kapanacak? Dalga mı geçiyorsunuz? Bu kadar önemliyse bu şahıs helikopterle falan taşısanız insanların günlük hayatını zehir etmeden?

  Golf?? - ozymandias

  Golf sporu Türkiye'de bir takım zenginler dışında kimsenin umurunda olmayan bir spor dalıdır. Dünyada da öyle açıkcası. Dolayısıyla bu sporun Türkiye'ye kazandırılması diye bir şey yok. Öte yandan 1000 kişiyi çok mutlu edecek bir etkinlik için onbinlerce kişinin gününün zehir edilmesi, bunun yol açacağı psikolojik ve ekonomik zararlar derken, Türkiye tekrar bir saçmalığa imza atıyor. Ama ülkemizin kolektif olarak saçmalamasına zaten alışkınız.

  alternatif Marmaray - hknkyl

  Üzülmeyin biraz yürürsünüz ama Marmaray derim:)