Boğaziçi Köprüsü yarın kapalı

23. Avrasya Maratonu nedeniyle Boğaziçi Köprüsü ile bazı yollar yarın koşu süresince trafiğe kapatılacak.

İSTANBUL - 23. Avrasya Maratonu nedeniyle Boğaziçi Köprüsü ile bazı yollar yarın koşu süresince trafiğe kapatılacak. 23'üncüsü düzenlenecek Avrasya Maratonu nedeniyle E-5 Otoyolu Boğaziçi Köprüsü-Mecidiyeköy
arası her iki yönde de saat 08.00'den itibaren araç trafiğine kapatılacak. Geçmiş yıllardaki maratonlarda köprünün trafiğe saat 14.00 sıralarında açıldığı göz önüne alınarak vatandaşın başka güzergâhları kullanması istendi.
Mecidiyeköy otobüs duraklarından başlayarak Şişli Halaskargazi Caddesi'ne ve Cumhuriyet Caddesi'ne çıkan tüm ara yollar kesilecek. Koşu nedeniyle, Taksim'den başlayarak Tarlabaşı Bulvarı ve Atatürk Köprüsü de araç trafiğine kapatılacak. Unkapanı Köprülü Kavşağı'ndan başlayarak sahil yolu Kennedy Caddesi, Atatürk Bulvarı, Namık Kemal Caddesi, Karaköy Meydanı dahil Kadırgalar Caddesi, Kemeraltı Caddesi, Necatibey Caddesi ve Meclis-i Mebusan Caddesi'nin de kapatılacağı belirtilen açıklamada, sürücülerin ara yollar yerine E-5 ve TEM otoyollarını, Boğaziçi Köprüsü yerine de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanmaları istendi.