Boğaziçi Köprüsü'nde işsizlik protestosu

Çalıştıkları barın kapatılmasıyla işsiz kalan 8 kişi, Boğaziçi Köprüsü'ne çıktı. Atlama tehdidinde bulunan protestocular, güçlükle ikna edilebildi.

Çalıştıkları barın kapatılması sonucu işsiz kalmalarını protesto etmek için Boğaziçi Köprüsü'ne çıkan sekiz kişi, ikna edilerek kurtarıldı.
İstanbul Beyoğlu'nda faaliyet gösteren Şehrazat Bar'ın çalışanları, sabah saatlerinde bindikleri iki ayrı taksiyle Boğaziçi Köprüsü üzerine geldi. Bar çalışanı 10 kişiden sekizi, daha sonra korkulukların arkasına geçerek, aşağıya atlama tehdidinde bulundu. Çalıştıkları barın 'sağlık koşullarına uymadığı' gerekçesiyle kapatıldığını ve bunun sonucunda işsiz kaldıklarını söyleyen protestocular, Şehrazat Bar'ın açılmasını istedi. Taleplerinin yerine getirilmemesi halinde intihar edeceklerini söyleyen ve kendilerine yaklaşmaya çalışan polisleri yaklaşık bir saat uğraştıran sekiz kişi, daha sonra ikna edilerek köprüden indirildi.
Köprüden indirilmelerinin ardından gözaltına alınan bar çalışanları, ifadelerine başvurulmak üzere Ortaköy Polis Merkezi'ne götürüldü.