Boğaziçi Köprüsü'ndeki kaza trafiği kilitledi

Boğaziçi Köprüsü'ndeki kaza trafiği kilitledi
Boğaziçi Köprüsü'ndeki kaza trafiği kilitledi
Boğaziçi Köprüsü gişeleri arasında bariyere çarpan otomobilin sürücüsü ile eşi yaralandı. Araçta sıkışan sürücü, itfaiye ekiplerinin yarım saat süren çalışmasının ardından otomobilden çıkarılırken, köprüde kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

İSTANBULBoğaziçi Köprüsü gişelerinde meydana gelen ve iki kişinin yaralandığı kaza köprüde kilometrelerce uzayan araç kuyrukları oluşturdu.

Kaza saat 12.00'de Boğaziçi Köprüsü gişelerinin önünde meydana geldi. İki çocuğu ve eşinin bulunduğu otomobiliyle gişelere seyir halinde bulunan Gaziosmanpaşa Askerlik Şubesi Başkanı Personel Albay Yıldırım Kuruçay'ın kullandığı 06 AD 8445 plakalı otomobil Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçişte gişelerin arasında bulunan beton bariyerlere çarptı. Çarpmanın şiddetiyle Kuruçay ve yanında oturan eşi Serap Kuruçay otomobil içerisinde sıkışırken, arka koltukta oturan çocukları Onur Kuruçay ve Mehmet Camızcı da hafif şekilde yaralandı. Kazanın ardından köprüde görevli polis ekipleri hemen yardıma koşarken bir yandan olay yerine sağlık ve itfaiye ekiplerini çağırdı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri Serap Kuruçay’ı sıkıştığı yerden çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti. Serap Kuruçay, Mehmet Camızcı ve Onur Kuruçay yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.


İTFAİYE KURTARDI
Albay Yıldırım Kuruçay’ı sıkıştığı yerden çıkarmak için itfaiye ekipleri seferber oldu. İtfaiye ekipleri, yaralı albayı sıkıştığı yerden kurtarmaya çalışırken, sağlık ekipleri de Kuruçay’a ilk müdahaleyi yaptı. Koluna serum takılan yaralı albay, yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından sıkıştığı yerden çıkardı. Sedyeye konulan Kuruçay, ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.


TRAFİK KİTLENDİ
Kurtarma çalışmaları devam ettiği sırada Boğaziçi Köprüsü gişelerinden 2'si kapatıldı. Boğaziçi Köprüsü Anadolu yakası istikametinde kaza nedeniyle yoğun trafik meydana geldi. Yaralıların gönderilmesinin ardından Kuruçay’ın aracı çekiciye yüklenerek kapalı gişeler tekrar trafiğe açıldı. Bir görgü tanığı, gürültü üzerine dışarı çıktıklarında kazayı gördüklerini söylediCENGİZ ÇOBAN-ZEKİ GÜNAL / DHA