Boğaziçi Köprüsü'nden parçalar kopuyor!

Boğaziçi Köprüsü'nden parçalar kopuyor!
Boğaziçi Köprüsü'nden parçalar kopuyor!
Bir süre önce güçlendirme çalışması yapılan İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nün Beşiktaş Ortaköy Viyadüğü bakımsızlıktan dökülmeye başladı.

İSTANBUL - Köprünün Ortaköy ayağından düşen taş parçaları, köprünün altından geçen veya köprünün altındaki banklarda oturanlar için tehlike oluşturuyor.

İstanbul Boğaziçi Köprüsünün Ortaköy viyadüğüne, geçen yıl Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından depreme karşı güçlendirilme çalışmaları yapılmıştı. Buna rağmen özellikle trafiğin yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde, köprünün Ortaköy ayağının sol ve sağ tarafındaki bölümler bakımsızlıktan çürüdü.

Çürüyen yerlerden yaklaşık 50 metre yüksekliğinden taş parçalarının düşmesi vatandaşları tedirgin ediyor.

Bununla birlikte yağmur sularının etkisiyle köprünün korkuluk kısımları, betonlarını çürütmesi sonucu yerinden koparak yaklaşık 50 metreden aşağıya sarktı. Yaklaşık bir hafta önce de viyadükten kopan taş parçasının köprünün altında park halinde bulunan bir aracın camına düşerek patlattığı ve şoförlerinde başlarına taş düşme tehlikesi atlattıkları bildirildi.

Köprü altındaki bankların birinde oturan Doğan Özcan, "Taşların düşmesi tehlikeli bir durum, biran önce yaptırmaları gerekir. Burada oturuyoruz, bize taş düşebilir" dedi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115864011586402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Facia geliyorum demiş. - izninizle

  Yorumcumuzun da belirttiği gibi, bakımsızlık değil konu, beton özelliğini kaybetmiş, çok ciddi işaretler bunlar, önlem alınmazsa nereye gideceği de apaçık. Köprünün acil bir mühendislik çalısmasına ihtiyacı var.

  TAŞ PARÇASI DEĞİL - pispor

  beton kirişlerden dökülen parçalar bununda asıl sebebi aşırı yük malzeme yorgunluğu ve kalite bundan sonra yapılacak viyadüklerde bu gibi sebepler göz önüne alınarak titreşime dayanacak kaliteli malzeme çelik kullanılsa daha iyi olur kanısındayım