Boğaziçi Üniversitesi saldırganı: Çek çek güzel çıkalım!

Boğaziçi Üniversitesi saldırganı: Çek çek güzel çıkalım!
Boğaziçi Üniversitesi saldırganı: Çek çek güzel çıkalım!
Boğaziçi Üniversitesi Kız Yurdu'na girerek jiletle bir öğrenciyi yaralayan saldırgan Yasin P. ve kardeşi Şeref P., adliyeye sevk edildi. Jiletli saldırganın adliye girişinde kendisini görüntüleyen gazetecilere 'Çek çek güzel çıkalım, yakışıklı çıkalım' sözleri dikkat çekti.

RADİKAL - Boğaziçi Üniversitesi Kız Yurdu’na 8 Ağustos 2015’te yangın merdivenlerinden girerek bir kız öğrenciyi jiletle yaraladıkları iddiasıyla gözaltına alınan Yasin P. ile kardeşi Şeref P. emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

"ÇEK ÇEK YAKIŞIKLI ÇIKALIM"

Emniyet çıkışında başını öne eğerek yüzünü gizleyen ve soruları yanıtsız bırakan zanlı Yasin P., adliye girişinde gazetecilerin kendisini görüntülediğini görünce, “Çek çek çek, güzel çıkalım, yakışıklı çıkalım ağabey” dedi.

Boğaziçi Kız Yurdu'na bıçaklı saldırı

"KIZLARA SALDIRMADIM"

Yasin P., bir basın mensubunun “Neden kızlara saldırdınız?” sorusuna “Kızlara saldırmadım. Yalan hepsi. Tecavüz mecavüz, yalan hepsi yalan, kimseye saldırmadım” dedi. Yasin P., “Ne işiniz vardı orada?” sorusuna ise “İçtim orada kafam güzeldi” şeklinde yanıt verdi.

Gözaltına alınan Şeref P. ise basın mensuplarının sorularına cevap vermezken yüzünü de poşetle gizledi.

JİLETLE YARALAMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi'nin kız yurduna girerek bir kız öğrenciyi jiletle yaralayan Yasin P., diğer öğrencilerin odaya girmesi üzerine kendisini dışarı atmış, yurt çıkışanda bekleyen Ş. P. ve B. A. ile buluşarak olay yerinden uzaklaşmıştı.

Olayı soruşturan polis, yurdun ve çevresindeki iş yerlerinin güvenlik kameralarının kayıtlarına ulaştı. Eşkali belirlenen 3 zanlı Sarıyer'de gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Yasin P. ve Ş. P., işlemlerin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Çocuk Şube'de sorgulanan B. A.'nın ise serbest bırakıldığı öğrenildi.

BİR ZANLI TUKUKLANDI

Boğaziçi Üniversitesi kız yurdundaki bir öğrenciye yapılan saldırıya ilişkin gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 2 zanlıdan Y.P. (25), "konut dokunulmazlığını ihlal" ve "kasten yaralama" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer zanlı Ş.P. (20) ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

(DHA)