Boğazında 15 yıl 'lades' taşımış

Hiçbir 'lades' oyunu bu kadar uzun sürmemişti... 15 yıldır nefes darlığı çeken 83 yaşındaki Zonguldaklı Hasan Kurnalı'nın nefes borusundan lades kemiği çıktı.

ZONGULDAK - Hiçbir 'lades' oyunu bu kadar uzun sürmemişti... 15 yıldır nefes darlığı çeken 83 yaşındaki Zonguldaklı Hasan Kurnalı'nın nefes borusundan lades kemiği çıktı.
Devrek'e bağlı Yazıcıoğlu Köyü'nde yaşayan Hasan Kurnalı, 15 yıldır öksürük ve nefes darlığı şikâyetiyle sık sık hastaneye taşındı. Ancak, maden hastalığı (pnömokonyoz) teşhisi konulan Kurnalı, her seferinde ilaç verilerek evine gönderildi. Geçen pazartesi günü yine hastaneye giden Kurnalı'yı bu kez göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Murat Durucu 'tam muayene' etti. Bronkoskopi cihazıyla nefes borusuna bakılan Kurnalı'nın nefes borusundaki lades kemiği keşfedildi. Hasta Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilirken kemik ameliyatla alındı. Hasan Kurnalı'nın oğlu 'lades'in 15 yıllık bir geçmişi olduğunu söyledi: "Babam 15 yıl önce tavuk yedikten sonra rahatsızlanmıştı..."