Boğulmama karışmayın isyanı!

Boğulmama karışmayın isyanı!
Boğulmama karışmayın isyanı!
Şile'de 2 gencin boğulduğu yerde, denize girmek isteyenleri engelleyern cankurtaranlar dövüldü, merkezleri taşlandı.

İstanbul Şile’de dün sabah saat 06.30 sıralarında denize giren 2 genç boğularak hayatını kaybetti. Şile Ayazma Plajı’nda bulunan nöbetçi cankurtaran ekipleri 3 kişiyi sudan çıkardı. Ancak denizde 2 kişinin daha bulunduğu öğrenilince arama çalışmalarına devam edildi. Ekipler çok geçmeden 22 yaşındaki Uğur Şenol ve 18 yaşındaki Serhan Ergün’ün cesetlerine ulaştı. Sudan çıkartılan ve arkadaş oldukları ögrenilen 2 gencin cenazeleri Şile Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
2 gencin boğularak öldüğü plajda, acı olaydan sadece saatler sonra, İBB’nin Şile Ayazma plajındaki cankurtaranları ve onların barındığı merkez akıl almaz bir nedenden ötürü saldırıya uğradı. Sabahın erken saatlerinde biri 18 diğeri 22 yaşında 2 gencin cenazelerinin çıkarıldığı bölgede denize giren bir grup, kendilerini denizden çıkmaya, güvenli bölgeye gitmeye zorladıkları gerekçesiyle cankurtaranlara ardından cankurtaran merkezine saldırdı. Olayda barakanın camları kırıldı. Polis saldırıya karışıkları iddiasıyla 3 kişiyi gözaltına aldı.
Olayın meydana geldiği bölgeye gelerek bilgi alan Belediye Başkanı Can Tabakoğlu cankurtaran ekiplerinin tepkisi ile karşılaştı. Cankurtaranlar can güvenliklerinin olmağıdını söyledi. Benzer olayların daha önce de yaşandığını söyleyen Tabakoğlu, cankuranların polis kontrölünde de olsa çalışmalarını sürdüreceği söyledi.


Düğünde de taşlı saldırı


Aydın’ın Ilıcabaşı Mahallesi’nde de önceki gece 155’e gelen gürültü şikayeti üzerine bir düğünü sonlandırmak isteyen polis ekibi, mahalle sakinleri tarafından taş yağmuruna tutuldu. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Yılmaz Albayrak başından taşla yaralandı. Aralarında müzisyenlerin de olduğu 5 kişi gözaltına aldı.