Bolu Dağı'nda ilk kar ulaşımı olumsuz etkiledi

Bolu Dağı'nda ilk kar ulaşımı olumsuz etkiledi
Bolu Dağı'nda ilk kar ulaşımı olumsuz etkiledi
TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı mevkiine düşen mevsimin ilk karı ulaşımı etkiledi. Karayolları ekipleri yollarda kar küreme çalışması yaparken, kayan araçlar nedeniyle maddi hasarlı kazalar meydana geldi.

BOLU / BARTIN – Bolu Dağı'nın TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'na düşen mevsimin ilk karı ulaşımı etkiledi. Karayolları ekipleri yollarda kar küreme çalışması yaparken, kayan araçlar nedeniyle maddi hasarlı kazalar meydana geldi.

Bu sabah saatlerine doğru Bolu Dağı D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu geçişlerine mevsimin ilk karı düştü. Yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 10 santime ulaşırken, Karayolları ekipleri güzergahlarda kar küreme çalışması yaptı. Trafik ekipleri yollarda sürücüleri yavaş gitmeleri konusunda uyarırken, kayan araçlar nedeniyle maddi hasarlı kazalar meydana geldi.


BARTIN'DA METREKAREYE 72,3 KİLOGRAM YAĞIŞ
Bartın'da ise iki gündür etkili olan yağmur yağışı sonucu kent merkezinden geçerek Karadeniz'e dökülen Bartın Irmağı yükseldi. Metrekareye 72,3 kilogram yağmur düşerken, Yalı mevkiinde ırmağın kenarında bulunan çay bahçesindeki kameriyeler ve yürüyüş yolu sular altında kaldı. Irmağın yükselmesi sonucu Serdar Köyü mevkiindeki Bartın ile 4 köyün bağlantısını sağlayan köprü ulaşıma kapatıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, polis ve belediye ekipleri gece boyunca taşkın riskine karşı ırmak boyunca kontrollerde bulundu. Belediye ekipleri sabaha kadar mesai yaparak yollarda su taşkınlarını önlemek için mazgalları açık tuttu.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, "Bartın'da iki gündür durmadan yağan yağmur Bartın ırmağının yükselmesine neden oldu. Şu anda da yağış devam ediyor. Belediye olarak muhtemel sel riskine karşı bütün ekiplerimizi hazır tutuyoruz. Gerekli tedbirlerimizi aldık" dedi.


DHA


Bu yıl kış nasıl geçecek?