Bolu Tüneli'nde dakika bir, kavga bir

Yapımı efsaneye dönen Bolu Tüneli, ilk gününde öfkeli sürücülerin korna sesleriyle inledi. Çünkü İtalyan Başbakanı Romano Prodi ile Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından açılan tünele akın edenler, 'kapıda kaldı'.

BOLU - Yapımı efsaneye dönen Bolu Tüneli, ilk gününde öfkeli sürücülerin korna sesleriyle inledi. Çünkü İtalyan Başbakanı Romano Prodi ile Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından açılan tünele akın edenler, 'kapıda kaldı'.
Merak ve heyecanla İstanbul-Ankara yönündeki yolculuğu 3.5 saate indirecek tünele gelenler, inşaatı yürüten İtalyan Astaldi firmasının bariyerleriyle karşılaştı. Polis, tünel önünde yığılanları megafonla tünelin henüz açılmadığını belirterek TEM'e yönlendirdi. Sürücüler "Tüneli kendileri için mi açtılar" diye tepki gösterirken, Erdoğan ve Prodi'yi taşıyan helikopterin yola inmesi nedeniyle bariyerler ve ışıklandırma direklerinin söküldüğü, yolun kısa bir onarımdan sonra açılacağı anlaşıldı. Nitekim 'esas' açılış dün saat 12.00'de yapıldı. Ankara'ya giden sürücüler Bolu Dağı'nı beş dakikada geçti. D-100 Karayolu'nda Bolu Dağı'ndan Ankara yönüne araç yoğunluğunun azaldığı gözlendi.