Bolu'da gergin gece...

Bolu'da gergin gece...
Bolu'da gergin gece...
Bolu'da, 5 gün önce iki kişinin genç bir kızı taciz edip, dövmesi ile başlayan olaylar, dün gece kentte gerginliğe yol açtı

BOLU -  Genç kızın yakınlarının olaydan birkaç saat sonra taciz olayına karıştığı iddia edilen kişilerden birinin minibüsünün önünü kesip hasar vermesinin ardından, dün gece de 100 kişilik bir grup,araçlarla kent merkezinde trafiği kesti. Polis ile gruptakiler arasında arbede yaşandı, takviye ekiplerin gelmesi ile olaylar yatıştırıldı.
Kentte gerginliğe neden olaylar 30 Nisan'da Köroğlu Mahallesi'nde başladı. İddiaya göre minibüsle seyir halinde olan iki kişi, öğle saatlerinde yolda yürüyen 19 yaşındaki Ş.A.'yı taciz etti. Ş.A. kendisini taciz eden kişileri tersleyince, minibüsten inen iki kişi genç kızı döverek hastanelik etti.
Bu durumu öğrenen Ş.A.'nın yakınları, olaydan birkaç saat sonra otomobillerle Köroğlu Mahallesi'ne giderek, tacizle suçladıkları M.Y'nin kullandığı minibüsü durdurdu. Ağrılı olan M.Y. araçtan çıkıp kaçarken, saldırganlar minibüse pompalı tüfekle ateş edip, balta ve levyelerle hasar verdi. Saldırganlar ardından kaçtı. Ş.A.'nın yakınlarının şikayeti üzerine ise M.Y. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. İkinci tacizcinin ise kimliği araştırılıyor.

YOLU KAPATTILAR

Yaşanan olayın ardından bazı gruplar arasında gerginlikler yaşandı. Dün saat 22.00 sıralarında yaklaşık 15 araçla İzzet Baysal Caddesi'ni trafiğe kapattılar.Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.


KENDİ ARALARINDA TARTIŞTILAR

Polisin yaklaşık 100 kişilik grubun caddeyi trafiğe açmalarını istemesinin ardından, arbede yaşandı. Gruptan bazıları da kendi aralarında tartışınca, tekme tokat kavga etti. Takviye ekiplerin istenilmesinin ardından grup güçlükle sakinleştirildi. Kapanan yol nedeniyle caddede uzun araç konvoyları oluştu. Grup daha sonra araçlarla D-100 Karayolu kenarında bulunan Atatürk Orman Parkı'nın kenarında toplandı. Grupla polis arasında burada da gerginlik devam etti. Grup daha sonra araçlarıyla parkın bulunduğu bölgeden ayrıldı.
Yaşanan olay sonrası polis genç kızı taciz ettiği iddia edilen kişilerin yaşadığı bölgede güvenlik önlemleri aldı. (dha)


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Gece

  ,

  İddia

  ,

  orman

  ,

  kavga

  ,

  güvenlik

  ,

  kent

  ,

  genç

  http://www.radikal.com.tr/113217311321735

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TEHLİKELİ OYUNLAR - m.rozbilen

  Bunlar tehlikeli oyunlar.Zaptedilemeyen kin ve nefret duygusunun ulaştığı noktayı gösterir.Yorumcu karayel'in dediği gibi taciz bahane saldırı şahane.Taciz olayını nefretle kınıyoruz.İddia olunan taciz olayının zanlısının doğulu olması malum guruplarca tekbir getirilerek saldırı bahanesi yapılmıştır. Sanki savaşa gidiliyor gibi.Oysa olay adi bir suç.Şikayetçinin şikayeti ile zanlıların rahatlıkla yakalanmaları mümkün iken iş başka bir mecraya sürüklenmiştir.Buna devlet otoritesine karşı kalkışma denir.Devlet ve devletin güvenlik kuvvetlerini hiçe saymak olur.Acaba olayın zanlıları yerli halktan olsaydı bu gerginlik olurmuydu dersiniz? Hiç inanmam.Zira zanlıların şahsında kürt halkı hedef alınmıştır.Devletin buna ve benzerlerine seyirci kalmaması gerektiğine inanıyorum.Zira birileri elinde barutla ateşi birlikte tutuyor,ateşlemeye hazır vaziyetini almış.

  Doğru haber yapamamak.. - berham

  Yıllardır süregelmiştir,bir kaç genç bir genç kıza laf atar ve ortalık karışır,kılıçlar çekilir ortalık savaş alanına döner,kimse işin aslını anlamasın ve bu olaylar da unutulsun diye savruklaştırılır,İşin en garip yönü ise bu laf ebeciliğine belli bir ırktan kişiler sebep oluyormuş,kısaca belli bir linç girişimi öfke sürümü denilmiyor da kıza söyle yapmışmış,şuna laf atmışmış,bunlar ne garip yaratıklarmış,mış ve mı. Sonra belli kampanyalar gergin geceleri doğurmaya başlamış.Bir varmış bir yokmuş evvelde kürt yokmuş,şimdilerde ise kız kadın avcısıymış Vay anasını bu nasıl memleketmiş,nasıl habermiş..Yazık ah ne yazık,Özgür basın özgür düşünce,

  LİNÇ KÜLTÜRÜ - m.rozbilen

  Adi bir olay.Ama tekbir getiren malum grup işbaşında.Tacize uğradığını beyan eden kızımızın şikayeti ile sanıkların rahatlıkla yakalanmaları mümkün iken olay başka bir mecraya sürüklenmiştir.Tacizde bulunanın doğulu olması kürtler'e saldırı nedeni yapılmıştır.Ne yani mesela bir Türk'ün suç işlemesini Türklere saldırı sebebi yapılabilir mi? Ayıp ki ayıp.Suç işleyen biri için bütün bir halkı sorumlu tutumak,aleyhinde slogan atıp linç kültürü oluşturmak tehlikeli oyunlardır.Provokatörlerin kim olduğunu herkes biliyor ama sessiz kalınıyor nedense.

  Suça ceza ve Adalet olmadığı için,Kaos kaçınılmaz - yakamoz42

  Suça ceza ve Adalet olmadığı için,Türkiye de iç savaş,kaos kaçınılmaz!..

  önyargim - karayel1965

  taciz bahane,kürtlere saldiri sahane.önceleri kürtler bayrak yakti,sehitlere küfür etiler diye toplu saldirirlardi.simdilerde omuz atma,laf atma,ters bakma bahanesiyle saldiriyorlar.velevki dogru olsa bille idialar,yüzlerce kisinin linc girisimi barbarliktir,vahsettir.